Archiwum strony

Zawody drużynowe Pucharu Świata w Zakopanem wygrywa ekipa Niemiec uzyskując 1050,6 punktu. Drudzy są Austriacy z dorobkiem 1035,7 punktu. Trzecia Słowenia (1018,4 pkt), czwarta Norwegia (1016,4 pkt).


Pierwszą serię konkursu drużynowego PŚ w Zakopanem wygrywają Niemcy uzyskując 505,9 punktu. Drudzy są Norwedzy mając 494,8 punktu, a trzecie miejsce obejmuje drużyna Austrii (494 pkt).

Zakończył się drugi trening zaplanowany przed konkursem drużynowym. 
Tu najlepiej skaczącym zawodnikiem był Severin Freund uzyskujący 129,5 metra. 

Minął właśnie pierwszy oficjalny trening na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najlepszy okazał się Austriak Michael Hayboeck skaczący na 138 metrów. Drugi dystans osiągnął Niemiec Severin Freund (131,5 m), a trzeci Stefan Kraft (128,5 m).

Austriak David Zauner wygrał jednoseryjne zawody FIS Cup odbywające się w słoweńskim Kranj. Austriak skoczył 107 metrów i wyprzedził dwóch naszych zawodników.

W Zakopanem jest wietrznie i nieprzyjemnie, czekamy z niecierpliwość na godzinę 15:00 patrząc z niepokojem w niebo. Wtedy właśnie mają rozpocząć się treningi, a tuż po nich konkurs drużynowy. Trzymamy kciuki.

Strona Berkutschi.com donosi, że  pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata Kobiet (HS-100) w japońskim Zao został odwołany z powodu silnie wiejącego wiatru.
Niestety w Zakopanem, podobnie jak w piątek, tak i dziś nadal wieje silny, porywisty wiatr, skutecznie utrudniający przeprowadzenie jakichkolwiek skoków. 
Za nami drugie z trzech  zawodów Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo. Pierwsze piątkowe zawody na skoczni normalnej K-90 wygrał Słoweniec Miran Zupancic skacząc 100 oraz 91 metrów.