Archiwum strony

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w austriackim Hinzenbach wygrał Gregor Schlierenzauer, który sklasyfikowany został przed Peterem Prevcem i Andreasem Stjernenem. Polacy awansowali w komplecie.
Nadszedł czas ostatni przystanek w kalendarzu Letniego Grand Prix. W oby treningach przed konkursem indywidualnym na skoczni HS94 w austriackim Hinzenbach najlepszą notę uzyskał Peter Prevc, który lądował na 92. i 90. metrze.

I trening

 Tuż za Słoweńcem znalazł się Dawid Kubacki - były lider letniego cyklu doskoczył do 91. metra. Kolejne pozycje przypadły dwóm Austriakom, Stefanowi Kraftowi i Gregorowi Schlierenzauerowi, którzy poszybowali na 90. metr. Piąta lokata, po skoku na odległość 89,5, padła łupem reprezentanta Japonii, Kento Sakuyamie.

Na szóstym miejscu, lądując na 90 metrze, uplasował się drugi z biało-czerwonych, Piotr Żyła. Z kolei rezultat wynoszący 89,5 m dał Kamilowi Stochowi siódmą pozycję, ex aequo z Kennethem Gangnesem. Zarówno Maciej  Kot, jak i Jan Ziobro uzyskali 88,5 m, dzięki temu byli na odpowiednio jedenastej oraz dwunastej lokacie. Słabiej spisał się Klemens Murańka, który po skoku na odległość 82,5 m znalazł się w piątej dziesiątce.

II trening

Tym razem za podwójnym medalistą z Soczi znalazło się dwóch reprezentantów Polski. Drugi Maciej Kot popisał się najdalszym rezultatem treningów, uzyskując 92,5 m, natomiast trzeci Klemens Murańka osiągnął 90,5 m. Ex-aequo z 21-latkiem z Zakopanego uplasował się Norweg Andreas Stjernen, który wylądował na 89 metrze.

Piąte miejsce przypadło reprezentantowi Francji, Vincentowi Descombes-Sevoie - doskoczyl on do 89. metra. Z o dwa metry lepszym rezultatem czołową szóstkę zamknął Niemiec Stephan Leyhe.

W najlepszej "10" znalazło się również miejsce dla Dawida Kubackiego - 84,5 m dało mu ósmą pozycję. Słabiej spisali się pozostali skoczkowie z Polski. 28. miejsce zajął Jan Ziobro, lądując na 82. metrze. Trzydziesty, po skoku na odległość 81,5 m, był Kamil Stoch, a 34. lokata przypadła Piotrowi Żyle (82 m).

Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 17:00.
Pierwszy konkurs z cyklu FIS Cup w Rasnovie wygrała Daniela Harlambie przed Lindą Grabner. Trzecie miejsce zajęła Kinga Rajda, która tym samym wyszła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.