Archiwum strony

Dziś na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającego się wielkimi krokami Pucharu Świata, który odbyć się ma już w najbliższy czwartek.
Dziś organizatorzy zameldować mieli dyrektorowi PŚ Walterowi Hoferowi, w jakim stanie są przygotowania obiektu i czy uda się rozegrać PŚ.  


Pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze wygrał Peter Prevc. Słoweniec w swoich próbach uzyskał 186 i 198 metrów. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer (186 m i 197,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął fenomenalny Noriaki Kasai (180 m i 201 m).
W kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w Kulm najlepszy okazał się być Jan Matura, który w swojej próbie uzyskał 203 metry. Drugie miejsce zajął Simon Ammann (198 m), a trzeci był Manuel Poppinger (192,5 m). 

Rok Justin sięgnął po zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym w Courchevel po raz drugi w ten weekend.
Za nami pierwsza seria niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS 96 w Courchevel.
W serii próbnej przed konkursem skoków Pucharu Kontynentalnego w Courchevel na miejscu pierwszym znalazła się Simen Key Grimsrud.
Podczas gdy Europa pogrążona była we śnie, w japońskim Sapporo rozegrano drugi konkurs Pucharu Świata na skoczni HS 100. Po raz kolejny zwycięstwo przypadło Sarze Takanashi.