Justyna Kowalczyk zajęła ósmą pozycję w biegu łączonym w fińskim Lahti. Bieg odbywał się na dystansie   (7,5 km klasykiem + 7,5 łyżwą)
Zawody wygrała Norweżka Therese Johaug przed koleżankami z drużyny Marit Bjoergen i Heidi Weng. Tym sposobem nową liderką Pucharu Świata została Marit Bjoergen.

W pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Predazzo wygrał Wolfgang Loitzl (127,5 m i 128 m). Austriak wyprzedził młodszego z kolegów - Stefana Krafta (129,5 m i 123 m), zaś na najniższym stopniu podium znalazł się tryumfator konkursu z Wisły - Marco Grigoli (123 m i 125,5 m).
Drużyna z Austrii wygrała konkurs na skoczni HS-97 w fińskim Lahti. Zawody ze względu na  porywisty wiatr zostały przeniesione z dużego (HS-130),  na ten własnie normalny obiekt (HS-97).
Dosyć ciężkie warunki panowały też i na tej mniejszej skoczni, ale Austriacy nie mieli sobie równych.
Po raz trzeci tej zimy zawody LOTOS Cup 2012 zawitają do Zakopanego. Wszystko dlatego, że ósmego, ostatniego konkursu w skokach narciarskich nie udało się rozegrać tydzień temu w Szczyrku z powodu zbyt silnego wiatru. Finałowe starcie najlepszych polskich juniorów i juniorek odbędzie się w czwartek 8 marca na skoczniach kompleksu Średniej Krokwi.
fot: FIS SKIJUMPING
Puchar Świata Pań zawitał na Dalekim Wschodzie. W japońskiej miejscowości Zao odbyły się dwa konkursy z trzech planowanych na ten weekend.
Iza i Adam Małyszowie pojawili się wczoraj w salonie Inter-Car Bielany, gdzie odebrali volvo XC60. To duże, efektowne auto otrzymali w użytkowanie od szefa salonu Erwina Kempy, byłego żużlowca Śląska Świętochłowice, w ramach programu "Najlepsi wspierają najlepszych".