Archiwum strony

Tak, tak drodzy kibice. Polacy potwierdzili dziś na skoczni w Lahti, że nie był przypadkiem ich brązowy medal z Mistrzostw Świata Val di Fiemme 2013. Dziś bowiem Salpausselkä w Lahti HS-130 okazała się dla naszej drużyny równie szczęśliwa. Ograliśmy ekipę austriacką i mało brakło, byśmy ograli także i Norwegów (zabrakło ponad 2 pkt). Trzecie miejsce, to realna siła na dziś naszej drużyny i to jest fakt. 
Seria próbna przed drużynowym konkursem Pucharu Świata w fińskim Lahti bezsprzecznie należała do naszego Mistrza Świata Kamila Stocha. Skoczek z Zębu poszybował na 128 metrów uzyskując 90,7 punktu i notą przewyższył drugiego Japończyka Taku Takeuchi (128,5 m i 81,3 pkt). Trzecie lokata przypadła liderowi PŚ Gregorowi Schlierenzauerowi (123,5 m i 81 pkt).
Zwycięstwem Johanna Andre Forfanga zakończył się dzisiejszy Puchar Kontynentalny w Vikersund. 
Na skoczni HS-117 Norweg Forfang nie miał sobie równych, skacząc 119,5 i 111,5  metra. Drugie miejsce na podium przypadło  Manuelowi Poppingerowi  z Austrii, jego próby mierzyły 120,5 m, i 111 m.
Mało, bo tylko szesnaście skoczkiń stanęło na starcie pierwszego z dwóch zaplanowanych dzisiaj konkursów Pucharu Kontynentalnego Kobiet w szwedzkim Örnsköldsvik.
Anze Semenic wygrał serię próbną do konkursu Pucharu Kontynentalnego w Vikersund. Semenic skoczył na odległość 116,5 metra, czym pokonał drugiego Marinusa Krausa z Niemiec (115,5 m) oraz Czecha Antonina Hajka (114,5 m).