Archiwum strony

Roman Koudelka zwyciężył w kwalifikacjach do finałowego konkursu Letniego Grand Prix na skoczni HS140 w niemieckim Klingenthal. Reprezentant Czech wylądował na 138 metrze, co pozwoliło mu wyprzedzić Kamila Stocha, który skoczył o metr bliżej. Trzecie miejsce po skoku na odległość 137,5 m zajął Severin Freund.

Niepokojem napawa nas upadek Jakuba Wolnego - nasz reprezentant po lądowaniu na 138 metrze wywrócił się i nie był w stanie opuścić zeskoku o własnych siłach. Według portalu skijumping.pl, mistrz świata juniorów z Predazzo został przetransportowany do szpitala.

Na czwartej lokacie po skoku na odległość 137 m uplasował się Rune Velta. Piąty był Gregor Deschwanden, który doskoczył do 138 m. Z rezultatem o dwa metry krótszym na szóstej pozycji znalazł się Anze Lanisek. Kolejne miejsca zajęli dwaj Niemcy - Michael Neumayer (138 m) oraz Danny Queck (133 m). Czołową dziesiątkę zamknęli Joachim Hauer i Davide Bresadola.

Pozostali Polacy w kwalifikacjach nie zachwycili. Poza Stochem i Wolnym, którego występ stoi pod znakiem zapytania, do zawodów zakwalifikował się jedynie Dawid Kubacki, któremu 128 m dało 33. pozycję. Poza konkursem znaleźli się Maciej Kot, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

W grupie zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować, skakał Piotr Żyła. Oddał on skok na odległość 135 m. Trzy i pół metra dalej od niego skoczył trzeci w klasyfikacji generalnej Gregor Schlierenzauer.

Sobotni konkurs rozpocznie się o godzinie 15.30.

źródło: fis-ski.com
skijumping.pl
Zakończyły się dwie serie treningowe przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu Letniego Grand Prix w niemieckim Klingenthal. W pierwszym treningu najlepszy rezultat uzyskał Kamil Stoch, a w drugim pierwszy był Gregor Schlierenzauer.

I TRENING

Dwukrotny mistrz olimpijski z Sochi wylądował na 134 m i wyprzedził reprezentanta gospodarzy, Michaela Neumayera, który doskoczył do tej samej odległości. Z rezultatem o cztery metry krótszym na trzecim miejscu znalazł się Severin Freund. 133 metry dały Rune Velcie czwartą pozycję, a czołową piątkę zamknął Junshiro Kobayashi, który uzyskał 130,5 m. Szóstą lokatę zajął Piotr Żyła - zawodnik z Wisły wylądował na 131 m.

Dobrze zaprezentował się również Jakub Wolny, który po skoku na odległość 131,5 m był trzynasty. W trzydziestce zmieścili się również 28. Maciej Kot (125 m) i 30. Dawid Kubacki (125,5 m). Aleksnader Zniszczoł osiągnął 124 m, co dało mu 33. lokatę, a dopiero 65. był Klemens Murańka (106,5 m).

II TRENING

W drugim treningu Schlierenzauer wyprzedził wszystkich zawodników dzięki próbie na 134 metr. Za nim znalazł się Richard Freitag, który uzyskał 129,5 m. Tuż za nim uplasowali się dwaj Polacy. Trzeci był Jakub Wolny, a czwarty Piotr Żyła - obaj wylądowali o metr dalej od wyprzedzającego ich Niemca. Dobrą, szóstą lokatę zajął również Kamil Stoch - doskoczył on do 127 metra. Polaków rozdzielił Michael Neumayer, który uzyskał 128 m.

25. miejsce przypadło Dawidowi Kubackiemu, a na 31. lokacie trening zakończył Maciej Kot - obaj wylądowali na 124 metrze. Słabo spisali się Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka, którzy zajęli pozycje w szóstej dziesiątce.
W szwajcarskim Zurychu  odbył się  konferencja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, na której ustalono m.in. zmiany dotyczące transmisji telewizyjnych konkursów skoków narciarskich.