Archiwum strony

W pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni zobaczymy pięciu naszych reprezentantów. Polacy, w systemie KO, zmierzą się z trzema Austriakami i dwoma Słoweńcami. 
Najdłuższą odległość kwalifikacji uzyskał niemuszący się kwalifikować Słoweniec Peter Prevc (138,5 m). I to on jest oficjalnym zwycięzcą rundy kwalifikacyjnedo jutrzejszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Najlepszy z zawodników muszących się kwalifikować był  Japończyk Taku Takeuchi uzyskując 135 metrów. Drugie miejsce wśród kwalifikujących się zawodników przypadło Niemcowi Richardowi Freitagowi (132 m), a trzecia pozycja należała do Słoweńca Matjaza Pungentara (134,5 m).
W drugim oficjalnym treningu na skoczni w Oberstdorfie najlepszy okazał się być Severin Freund, który w swojej próbie uzyskał 134,5 metra. Drugie miejsce zajął reprezentant Kraju Kwitnącej Wisni – Noriaki Kasai (135 m), a trzeci był Michael Hayboeck, który oddał najdalszy skok w tej serii treningowej – 137 m.
Rok Justin prowadził po pierwszej serii Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu. Słoweniec na półmetku osiągnął 127 metrów. Drugi skok był o dwa metry dłuższy i dał on Justinowi zwycięstwo. Bardzo dobrze wypadł Bartłomiej Kłusek, który zajmował drugą pozycję (128 m) po pierwszym skoku, w drugim też poprawił się o dwa metry. Jednak 130 metrów nie dało mu przewagi nad Słoweńcem i ostatecznie Bartek uplasował się na drugiej pozycji. 
Richard Freitag okazał się być najlepszy w pierwszym treningu, rozpoczynającym rywalizacje o triumf w TCS w Oberstdorfie.