Archiwum strony

Julia Clair
Pierwsze kwalifikacje kobiet w tym sezonie za nami. Najlepsza okazała się Francuzka Julia Clair. W konkursie zobaczymy jedną reprezentantkę Polski Kingę Rajdę.

Sara Takanashi
Mamy za sobą pierwszy serie treningowe w ramach pucharu świata pań 2015/2016. Najlepsza okazała Sara Takanashi. Treningi odbyły się z godzinnym opóźnieniem, które było spowodowane zbyt silnym wiatrem panującym na skoczni w Lillehammer, przez co odbyła się tylko jedna seria.

Japonka w jedynej serii treningowej osiągnęła 94,5 m. Nie była to najdalsza odległość treningu, ale punkty za wiatr i belkę pozwoliły jej wygrać tę serię. Drugie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Japonii Yuki Ito, która skoczyła 98,5 m. Czołową trójkę uzupełniła Maja Vtic (97,5 m) Najdalszy skok serii oddała Sofia Tichonowa (99,5 m), ale po uwzględnieniu przeliczników ta odległość dała jej dopiero siódmą pozycję.

Polki skakały na początku serii, kiedy wiał silny wiatr w plecy. Kinga Rajda osiągnęła 77,5 m, co jej dało 37. lokatę. Magdalena Pałasz skoczyła 68 m i zajęła 45. miejsce.

PEŁNE WYNIKI TRENINGU

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com
Do zimowej rywalizacji w skokach narciarskich w Lillehammer dołączą panie. Już w czwartkowy wieczór na skoczni normalnej HS 100 odbędą się kwalifikacje, w których zobaczymy dwie nasze reprezentantki, Magdalenę Pałasz i Kingę Rajdę.
Kompleks skoczni Lysgardsbakken (źródło skisprungschanzen.com)
Przystanek w Kuusamo okazał się jedynie krótkim postojem na zatankowanie paliwa i ewentualne załatwienie potrzeb fizjologicznych. Po weekendzie, z którego nic nie wyniknęło, skoczkowie kontynuują wycieczkę. Tym razem nasz skokowy autobus kieruje się do Norwegii, a mianowicie do olimpijskiego Lillehammer.


Dla fanów rosyjskich skoków narciarskich mamy do przekazania niedobre wieści. Najbardziej utytułowany z obecnie skaczących rosyjskich zawodników - Dmitrij Wasiljew nie wystąpi w konkursach Pucharu Świata rozgrywanych na własnym terenie w Niżnym Tagile. Przyczyną absencji jest dłużący się powrót do zdrowia po kontuzji kolana.