Archiwum strony

Poznaliśmy skład na Letnią Grand Prix w japońskiej Hakubie. Jak podaje serwis skijumping.pl, trener polskiej kadry Łukasz Kruczek powołał do zawodów pięciu kadrowiczów:
Dzień dzisiejszy minął w Bystrej pod znakiem wielkiego finału Turnieju Skoków Narciarskich na Igelicie. Przypomnijmy, że turniej trwał od początku czerwca. Na całą zabawę składały się cztery konkursy skoków, na dwóch obiektach i w różnych kategoriach wiekowych.
Andreas Wank wygrał indywidualne zmagania na skoczni w niemieckim Hinterzarten i jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej. Niemiec skoczył 100,5 m oraz 104,5 m. Na drugiej pozycji ze stratą 5 pkt do zwycięzcy uplasował się tryumfator konkursu w Courchevel oraz objawienie sezonu letniego - Reruhi Shimizu. Japończyk prowadził na półmetku po skoku na odległość 101,5 m., lecz w drugiej serii przegrał łączną notą z reprezentantem gospodarzy, mimo iż uzyskał 105,5 m. Skład podium uzupełnił Lukas Hlava (99 m i 102,5 m).
Wczoraj na skoczni K70 w niemieckim Hinterzarten zostały rozegrane zawody z cyklu FIS Youth Cup. Najlepszy okazał się być reprezentant Polski - Dawid Jarząbek, który w swoich próbach uzyskał 77 m i 75,5 m. Pokonał on drugiego Jonathana Siegela (74,5 m i 73 m) o 5,5 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Simon Huettel (74,5 m i 73 m).
Dawid Kubacki okazał się być najlepszy w serii próbnej poprzedzającej dzisiejszy konkurs indywidualny. Polak lądował na 102,5 m. Drugie miejsce zajął Michael Hayboeck z odległością 105,5 m., a trzeci był Tom Hilde - 101 m.