Archiwum strony

Najlepsze miejsce w rozegranych piątkowych kwalifikacjach do lotów narciarskich w norweskim Vikersund uzyskał Norweg Anders Fannemel uzyskując 246 metrów.
Podczas oficjalnych treningów przed na skoczni w Vikersund najlepsi okazali się być Anders Fannemel i Peter Prevc. Świetny skok na 228 metrów oddał Piotr Żyła. Za chwilę rozpoczną się kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata.
Drugi trening ponownie padł łupem Anze Laniska, który lądował na 127 m. Słoweniec wyprzedził Andreasa Wanka (126,5 m) oraz Mirana Zupancica (124,5 m).


Anze Lanisek okazał się być najlepszy podczas pierwszego treningu PK w Lahti. Słoweniec skokiem na 121 m, wyprzedził Maćka Kota (120 m) i Andreasa Wanka (119 m). 
Maren Lundby po raz kolejny triumfowała w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata Pań. Na skoczni w Ljubnie pokonała Sarę Hendrickson i Evę Logar.

Na liście startowej dzisiejszych treningów i kwalifikacji na skoczni mamuciej w Vikersund znajduje się 60 zawodników. Wielu z nich po raz pierwszy weźmie udział w zawodach tak wysokiej rangi. Rywalizować będzie pięciu Polaków, z Piotrem Żyłą na czele.
Sara Takanashi była najlepszą zawodniczką piątkowych treningów na skoczni HS 95 w Ljubnie. W czołówce plasowały się też Daniela Iraschko-Stolz i Maren Lundby.