Archiwum strony

Piotr Żyła został nowym Letnim Mistrzem Polski w Skokach Narciarskich. Zawodnik z Wisły wylądował na 106 i 105 metrze, co pozwoliło mu pokonać Kamila Stocha i Bartłomieja Kluska

Podwójny Mistrz Olimpijski z Sochi uzyskał 106 i 103,5 m. Kłuskowi trzecie miejsce zapewniły skoki na odległość 100,5 i 104 m.

Czwarta lokata przypadła Maciejowi Kotowi - reprezentant AZS-u Zakopane dwukrotnie lądował na 99 metrze. Piąty był Dawid Kubacki, który osiągnął 100 i 96,5 m. Czołową szóstkę zamknął Krzysztof Biegun, doskakując do 96 i 97 metra.

W konkursie udział wzięło 54 zawodników.

Pełne wyniki

Video

FOTO

Więcej zdjęć TUTAJ

źródło: PZN.pl
W sobotnie popołudnie, na skoczni HS77 w Szczyrku, odbył się historyczny konkurs Mistrzostw Polski Kobiet w Skokach Narciarskich. Pierwszą mistrzynią w tej kategorii została Magdalena Pałasz po skokach na odległość 70,5 i 71 m. Triumfatorka aż o 35 punktów wyprzedziła drugą Joannę Szwab, która uzyskała 62,5 i 61,5 m. Trzecia była Kinga Rajda - uzyskała ona 59,5 i 60,5 m.

Tuż za podium uplasowała się Anna Twardosz, która wylądowała na 55 i 51 metrze. Piąta lokata przypadła Marcelinie Herzyk po skokach na odległość 51,5 i 54 m. Szóste miejsce zajęła Kamila Karpiel - dwukrotnie doskoczyła ona do 51 metra.

W konkursie wzięło udział 13 zawodniczek.

Przed nami pozostały zawody mężczyzn, które odbędą się na skoczni HS106. Przed konkursem głównym o godzinie 16.30 odbędą się zaplanowane na 15.00 kwalifikacje.