Dziś na skoczni w włoskim Predazzo po raz piąty w karierze. Polak awansował także w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Thomasa Morgensterna o 2 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowano Gregora Schlierenzauera, zaś na trzecim Andersa Bardala.
W dniu wczorajszym także w Beskidach miało miejsce ciekawe wydarzenie. Otóż od kilku dni trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych.
Rywalizują w niej kombinatorzy norwescy, skoczkowie narciarscy oraz biegacze.
Zmagania skoczków narciarskich w Szczyrku na K-95 mogliście drodzy czytelnicy śledzić poprzez naszą stronę w tym oto artykule TUTAJ
Dubletem Danieli Iraschko zakończyły się weekendowe zmagania w Austriackim Hinzenbach. Austriaczka nie dała szans rywalkom i wygrała po raz drugi tamtejsze zawody, osiągając  w sowich skokach 85,5 i 91,5 metra.
Michael Hayboeck wygrał drugie zawody Pucharu Kontynentalnego w Brotterode, miejscowości położonej w Niemczech.
Austriak zanotował dwa dobre skoki na odległość 118 i 111 metrów. Uzyskał sumę łączną 266.7 punktów. Drugi na podium plasował się Norweg Anders Fannemel, skokami 115,5 i 114 metrowymi. Notę końcową miał mniejsza tylko o 0,6 punktu. Trzecie miejsce zajął jego rodak Vegrad Swensen osiągając 113,5 i 114 metrów.
W drugim konkursie z cyklu FIS Cup rozgrywanym w słoweńskim Kranju najlepszy okazał się być Anze Lanisek. Tryumfator YOG skokami na odległość 112 m i 109 m zdeklasował pozostałych zawodników. Drugiego Roka Justina (105 m i 104,5 m) wyprzedził o ponad 17 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Ondrej Vaculik (102,5 m i 104 m).

W pierwszym konkursie z cyklu FIS Cup w Kranju najlepsi okazali się gospodarze. Zajęli pierwsze pięć pozycji. Tryumfował Jaka Hvala, który lądował na 108 i 110 m. Drugiego Nejca Dezmana (105,5 m i 107 m) wyprzedził o blisko 7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Anze Lanisek (105,5 m i 103 m).
Austriaczka Daniela Iraschko wygrała wczoraj zawody Pucharu Świata Kobiet w austriackiej miejscowości Hinzenbach.
Z powodu  złych warunków atmosferycznych (silny wiatr) odbyła się tylko jedna seria konkursowa, w której to własnie Austriaczka  poszybowała najdalej osiągając 96 metrów.