Dzisiejszy konkurs z cyklu FIS Cup w Hinterzarten wygrał reprezentant gospodarzy - Danny Queck (101,5 m i 102,5 m), który wyprzedził Krzysztofa Leję (99,5 m i 98,5 m) i Zigę Mandla (99,5 m i 99 m).
Gianina Ernst (97,5 i 98,5 m) wygrała pierwsze zawody FIS Cup kobiet w niemieckim Hinterzarten. Drugą lokatę zajęła Carina Vogt (95 i 95 m), a trzecią Chiara Hoelzl (94,5 i 95 m).

Tuż za podium, uplasowała się Svenja Wuerth (97,5 i 92,5 m). Na piątej pozycji została sklasyfikowana Katharina Althaus (93,5 i 91 m). Dalej kolejno zajęły miejsca Ulrike Graessler (91 i 91 m), Anna Haefele (91,5 i 88 m), Juliane Seyfarth (90 i 88 m), Eva Pinkelig (89 i 89 m). Najlepszą dziesiątkę zamknęła reprezentantka gospodarzy - Anna Rupprecht (90 i 85,5 m).

Magdalena Pałasz (87,5 i 85,5 / 12. miejsce) i Joanna Szwab (70,5 i 70,5 m / 18. miejsce), utrzymały swoje lokaty po pierwszej serii.

WYNIKI ZAWODÓW
KLASYFIKACJA FIS CUP

Źródło: ewoxx.com

Na półmetku zawodów z cyklu FIS Cup w niemieckim Hinterzarten prowadzi Danny Queck (101,5 m), przed Krzysztofem Leją (99,5 m) i Zigą Mandlem (99,5 m).
Gregor Schlierenzauer został zwycięzcą dzisiejszych zawodów Letniej Grand Prix w Einsiedeln. Austriak oddał skoki na odległość 112,5 i 115,5 m.
Gianina Ernst prowadzi po pierwszej serii konkursu FIS Cup w Hinterzarten. Reprezentantka Niemiec uzyskała odległość 97,5 m.

Na drugim miejscu sklasyfikowana została Svebja Wuerth (97,5 m). Tuż za nią uplasowała
się Carina Vogt, która lądowała na 95 metrze. Czwarta była Chiara Hoelzl (94 m). Najlepszą piątkę zamknęła Niemka Katharina Althaus (93,5 m).

Najlepszą naszą zawodniczką była Magdalena Pałasz (87,5 m), która uplasowała się na 12. miejscu. Joanna Szwab (70,5 m) zajęła 18. miejsce.

W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem z cyklu FIS Cup w niemieckim Hinterzarten najlepszy okazał się być Danny Queck, który w swojej próbie uzyskał 100 metrów. Drugie miejsce ex-aequo zajęli Stephan Leyhe (97,5 m), Niclas Wangler (97,5 m) i Przemysław Kantyka (97,5 m).
Gianina Ernst (102,5 m) była najlepszą zawodniczką w serii próbnej przed pierwszym konkursem FIS Cup w Hinterzarten.

Tuż za nią z odległością 98 metrów, znalazła się Svenja Wuerth. Na trzeciej pozycji uplasowała się Chiara Hoelzl (96 m), a na czwartej reprezentantka gospodarzy – Anna Haefele (95,5 m). Najlepszą piątkę skokiem na 91 m, zamknęła Eva Pinkelnig.

Magdalena Pałasz (82 m) zajęła 11. miejsce, a Joanna Szwab (75 m) 14.

W serii próbnej przed konkursem Letniego Grand Prix najlepszy okazał Gregor Schlierenzauer, który skoczył 113,5 m.