Ostatnie tegoroczne zawody cyklu „LOTOS Cup” w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zostały dziś rozegrane w Zakopanem na Wielkiej Krokwi oraz pobliskich trasach biegowych COS. Zanim poznaliśmy nazwiska sześciu tegorocznych triumfatorów w obu dyscyplinach, obserwować mogliśmy zaciętą rywalizację - zwłaszcza na skoczni.
Indywidualny konkurs Pucharu Świata wygrał Richard Freitag, który w swoich próbach uzyskał 126 m oraz 128,5 m. Na drugiej pozycji uplasował się Anders Bardal (121,5 m i 126 m). Skład podium uzupełnili Severin Freund (124 m i 124 m) oraz Anders Jacobsen (123 m i 127 m), którzy sklasyfikowani zostali ex-aequo na trzecim miejscu.

W serii próbnej przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w fińskim Lahti najlepszy okazał się być Kamil Stoch (126,5 m). Drugi był Simon Ammann, który skoczył 127 metrów. Trzecie miejsce przypadło Taku Takeuchiemu (124,5 m).

W drugim dniu Finału cyklu „LOTOS Cup 2013” rywalizacja toczyła się wyłącznie na skoczni. Podczas gdy starsi zawodnicy dopiero rozpoczęli udział w zakopiańskich konkursach, najmłodsi mają już za sobą ostatecznie rozstrzygnięcia. Tytuły zwycięzców LOTOS Cup w tym sezonie powędrowały do: Kamili Karpiel (Młodziczki), Joanny Szwab (Juniorki), Pawła Guta (Junior C), Pawła Wąska (Junior D) oraz Macieja Zborowskiego (Junior E).