Archiwum strony

Po raz drugi tej zimy "LOTOS Cup 2013" w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zawitał do Zakopanego. To finałowe zawody tego cyklu. Podczas pierwszego dnia na skoczniach i trasie biegowej rywalizowali najmłodsi sportowcy z Polski, Czech, Słowacji, Turcji i Rumunii. Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia - zwycięzcami klasyfikacji generalnej w kombinacji norweskiej zostali: Dawid Haberny (Junior E), Kacper Konior (Junior D) oraz Paweł Twardosz (Junior C).
Jerzy Kleszcz - fotograf, głównie sportowy. To dzięki niemu i jego zdjęciom raz po raz wnikamy do świata skoków. Zawsze w centrum wydarzeń, najczęściej przy Adamie Małyszu. Kibice kojarzą go zazwyczaj jako osobę obwieszoną wielkimi obiektywami - nie bez powodu, gdyż to właśnie dzięki swoim szkłom dosięga tego, co nie jest dane zobaczyć zwykłym kibicom - pisała o nim Anna Onuszczuk Tutaj
W dzisiejszym konkursie zwyciężył Maximilian Mechler, który uzyskał odpowiednio 115 oraz 119 m. 
Zwycięzcą dzisiejszych kwalifikacji okazał się Maciej Kot, który skoczył 124 m.  Do niedzielnego konkursu awansowali wszyscy Polacy. 
Treningi przed dzisiejszym konkursem Pucharu Kontynentalnego wygrali Marinus Kraus, który skoczył 121,5 m. Drugi wspólnie wygrali Grzegorz Miętus oraz Jan Ziobro, którzy uzyskali 116 m.
Oba treningi przed dzisiejszymi kwalifikacjami do niedzielnego konkursu wygrał Kamil Stoch, który w pierwszym skoczył aż 135 m, a w drugim 132,5 m.