Georg Thoma Pokal: Maximilian Kaiser, Daniel Siegel, Jodok Wohlegnannt i Gianina Ernst tryumfują

Aga Pająk | 29.6.13 | 0 komentarze

Georg Thoma był niemieckim kombinatorem norweskim. Reprezentował klub SC Hinterzarten. W 1960 roku zdobył złoty medal olimpijski, a sześć lat później został mistrzem świata. Nagrodzony został także Medalem Holmenkollen.  Warto dodać, że jest on wujem Dietera Thomy. Od 24. lat odbywa się  walka o Puchar jego imienia.

W pierwszym konkursie, który odbył się w Bad Griesbach w miniony weekend, najlepszy w kategorii seniorów okazał się być Maximilian Kaiser, który w swoich próbach uzyskał 61,5 m i 62 m. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Michaela Koehlera (57 m i 59 m), lecz stracił on do tryumfatora aż 17 punktów. Skład podium uzupełnił starszy brat zwycięzcy - Patrick (57,5 m i 59 m).

Wśród siedemnastolatków najlepszy okazał się być Daniel Siegel (58,5 m i 56,5 m), przed Tobiasem Birchlerem (53,5 m i 56,5 m) i Michaelem Kloecknerem (54 m i 56 m).

W kategorii młodzieńców do lat 16. wygrał Jodok Wohlegnannt (59 m i 60 m). Drugie miejsce przypadło Jonathanowi Siegelowi (56,5 m i 57,5 m) z SV Baierbronn. Na trzeciej pozycji uplasował się Francuz - Yann Laheurte (56 m i 55,5 m).

W zawodach wystartowały także kobiety. Bezkonkurencyjna okazała się Gianina Ernst (52,5 m i 58 m). "Oczko" niżej sklasyfikowano Benitę Hansmann (49,5 m i 55 m).

źródło: informacja własna

Kategorie: , , ,