MŚJ w Rasnovie: Chiara Hoelzl najlepsza na treningu

Szychu | 23.2.16 | 0 komentarze

Chiara Hoelzl (fot. Agnieszka Pająk)
Skoczkinie mają za sobą serię treningową poprzedzającą konkurs indywidualny mistrzostw świata juniorów w Rasnovie. Najlepsza okazała się Austriaczka Chiara Hoelzl. Drugie miejsce zajęła Słowenka Ema Klinec, a czołową trójkę uzupełniła Silje Opseth z Norwegii. Najwyżej z Polek została sklasyfikowana Kinga Rajda.

Hoelzl uważana jest za jedną z faworytek do złotego medalu. W treningu potwierdziła dobrą formę i skoczyła najdalej ze wszystkich: 96,5 m. Drugie miejsce przypadło Słowence Emie Klinec, która skoczyła 90,5 m. W pierwszej trójce znalazła się także Norweżka Silje Opseth (92 m).

Najwyżej z naszych zawodniczek uplasowała się Kinga Rajda. Skok na 67 m dał jej 30. pozycję. Dalej lądowała Joanna Szwab, ale po uwzględnieniu punktów za wiatr i belkę ten skok dał jej 38. miejsce.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 13:00 czasu polskiego.