Archiwum strony

CoC Sapporo: Eisenbichler ponownie triumfuje, Zapotoczny punktuje

CranberryZest | 19.1.14 | 0 komentarze

Markus Eisenbichler został ponownym zwycięzcą konkursu z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Austriak uzyskał odpowiednio 136,5 i 137 m. Jednym Polakiem, który zapunktował w dzisiejszych zawodach był Andrzej Zapotoczny.

Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Junshiro Kobayashi ze skokami na odległość 121,5 m oraz 135 m. Na najniższym stopniu podium stanął Robert Hrgota, który uzyskał w pierwszej serii 130  m, a w drugiej lądował pięć metrów bliżej.
Czwarta pozycja należała do Korka Dustyego, który w pierwszej próbie uzyskał 114 m, a w drugiej skoczył aż 15 m dalej. Dalej uplasowali się Simen Key Grimsrud - 119,5 oraz 129,5 m oraz Danny Queck 123 oraz 124,5 m.

Z naszych reprezentantów do finałowej serii dostał się jedynie Andrzej Zapotoczny, który skoczył 113 oraz 109 m i zajął 26. miejsce.

Pozostali niestety nie awansowali do drugiej serii. Grzegorz Miętus był 32. po skoku na odległość 108 m. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Leja z wynikiem 107 m. Stanisław Biela był 43. skacząc 102,5 m. Łukasz Rutkowski skoczył 101,5 m, co dało mu 44. miejsce. Jakub Kot był 56. - 89,5 m, a Adam Ruda tuż za nim skacząc 74 m.