Hat-Trick Justyny Kowalczyk, Kalla też wygrywa

Krwisty | 13.11.11 | 6 komentarze

W dniu dzisiejszym podczas zawodów FIS w Muonio rozegrano bieg na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym.

Ponownie wygrała nasza najlepsza biegaczka Justyna Kowalczyk i tym samym, jak przewidywaliśmy, zaliczyła hat-trick wygrywając trzecie zawody z rzędu.
Kowalczyk miała dużą przewagę nad Finką Aino Kaisą Saarinen, która wyniosła 19,3 sekundy.
Trzecia na mecie zameldowała się Laura Ahervo tracąc następne 12,5 sekundy.
Do mety dobiegło 89 zawodniczek

Wśród panów tryumfował Saami Jauhojaervi, wyprzedzając Aleksieja Połtoraninema i Anssi Petntsinenema.

Dzisiaj także rozegrano zawody w Bruksvallarnie, w biegu na 10km stylem dowolnym tryumfowała Szwedka Charlotte Kalla uzyskując 24 minut i 22,1 sekundy. Drugą pozycję ze stratą 18,3 sekundy zajęła reprezentantka Rosji Irina Khazova, a trzecie Szwedka Hanna Brodin. Nasza Polka Sylwia Jaśkowiec zajęła 39 miejsce tracąc do zwyciężczyni 1:47,6 minuty. Ewelina Marcisz zajęła 46 lokatę, a 59 była Agnieszka Szymańczak.
W biegu startowały także Paulina Maciuszek, Emilia Romanowicz i Anna Słowiok.

Pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata odbędą się 19 listopada w norweskim Sjusjoen.

Źródło: skipol.pl