Archiwum strony

PŚ: Zbiegniew Bródka 9. w Heerenveen

Ł. Kaczmarek | 2.12.11 | 0 komentarze

Zbigniew Bródka zajął dziewiąte miejsce w grupie A wyścigu na 1500 m podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Konrad Niedźwiedzki był 15. W grupie A startował także Artur Waś, który uplasował się na 11. lokacie na 500 m.

Rywalizacja na 1500 m w grupie A padła łupem Iwana Skobriewa. Rosjanin aktualnie prowadzi w klasyfikacji Pucharu Świata. Skobriew uzyskał czas 1.45,81. Zbigniew Bródka był o 1,45 sekundy wolniejszy. Niedźwiedzki stracił do zwycięzcy 2,78.

Na tym samym dystansie w grupie B wystartował Roland Cieślak, który ostatecznie zajął 9. pozycję. Jan Szymański sklasyfikowany został na 23. pozycji.

W rozgrywce sprinterskiej (500 m) zwyciężył Amerykanin Tucker Fredricks - 34,98. Artur Waś z czasem 35,31 zajął jedenaste miejsce.

W wyścigu na 5000 metrów pojechała Luiza Złotkowska w grupie B. Z czasem 7.28,32 była 14., tracąc do triumfatorki - Holenderki Pien Keulstry 24,72 s.

źródło: sport.tvp.pl