PK Lillehammer: Loitzl i Mueller wygrywają treningi, słaby występ Polaków

CranberryZest | 7.9.12 | 0 komentarze

Dzisiaj odbyły się dwa treningi przed jutrzejszymi zawodami z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer (HS 138). W obu seriach najlepsze rezultaty uzyskali Austriacy Loitzl oraz Mueller. Niestety reprezentanci Polski nie spisali się najlepiej.

W pierwszym treningu triumfował Lukas Mueller z odległością 128,5 m. Drugą pozycję zanotował Peter Prevc ze skokiem 125,5 m, a tuż za nim uplasował się reprezentant gospodarzy Anders Jacobsen - 122 m. Z Polaków najlepiej wypadł Jan Ziobro. Niestety była to dopiero 27. lokata z wynikiem 104,5 m. Tuż za najlepszą "30" sklasyfikowano Łukasza Rutkowskiego - 102,5 m. Na 32. pozycji znalazł się Grzegorz Miętus ze skokiem na odległość 101,5 m. Dwa miejsca dalej znalazł się Aleksander Zniszczoł - 98,5 m. Andrzej Zapotoczny ze skokiem na odległość 93 m, był 43. Aktualny wicemistrz Polski - Krzysztof Biegun uplasował się na 44. pozycji uzyskując 92,5 m. Najgorzej spisał się Krzysztof Miętus - zaledwie 91 m i 48. pozycja.

Drugi trening, to zwycięstwo Wolfganga Loitzla, ze skokiem na odległość 132,5 m. Drugą lokatę zajął zwycięzca pierwszego treningu Mueller uzyskując 130,5 m. Tą pozycje podzielił z Andersem Jacobsenem, który miał identyczną odległość. Najlepiej z Polaków spisali się Krzysztof Biegun oraz Łukasz Rutkowski - obaj skoczyli 120,5 m, co dało im  15. miejsce. Niestety reszta uplasowała się poza czołową "30". Tuż za nią znalazł się Jan Ziobro ze skokiem na odległość 115,5 m. Dwie lokaty niżej sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła - 115 m. Na 34. miejscu znaleźli się bracia Miętus, którzy uzyskali 114,5 m. Najgorzej wypadł Andrzej Zapotoczny -  110,5 m  i 48. pozycja.

Martyna Nowicka/ źródło: skokipolska.pl

Kategorie: , , , , , , , ,