FIS Cup Zakopane: Winkler najlepszy, Zapotoczny 5.

CranberryZest | 10.2.13 | 1 komentarze

W drugim konkursie na Wielkiej Krokwi zwyciężył David Winkler, który uzyskał odpowiednio 135 oraz 128 m. Warto dodać, że Polacy skakali dzisiaj w nieco odmienionym składzie.

Druga pozycja należała do Tobiasa Lugerta z wynikami 129,5 oraz 124 m. Na najniższym stopniu podium stanął Florian Menz, który w pierwszej serii skoczył 130,5 m, a w drugiej 121 m. Tuż za nimi uplasował się Daniel Althaus, który uzyskał następujące rezultaty 131,5 oraz 118 m. Piątym zawodnikiem konkursu był Andrzej Zapotoczny, który na tą pozycję awansował z miejsca 16. W pierwszej serii skoczył 120,5 m, a w drugiej 124 m. Najlepszą '6' zawodów zamknął Kevin Horlacher - 122,5 oraz 120 m .

Oprócz Zapotocznego dobry wynik uzyskał Łukasz Rutkowski, który po pierwszej serii ze skokiem na odległość 117,5 m zajmował 22. pozycję. W drugiej próbie Łukasz skoczył 123,5 m, co pozwoliło mu na zajęcie 9. miejsca. Jakub Kot po pierwszej serii zajmował 8. pozycję z rezultatem 123,5 m. Niestety w drugiej serii uzyskał 111,5 m i ostatecznie był 17. Punktował także Szymon Szostok, który zawody ukończył na 29. pozycji z wynikami 115,5 oraz 100 m.

Niestety pozostałym Polakom nie udało awansować się do finałowej serii. Oto wyniki pozostałych polskich skoczków: