Archiwum strony

Kalendarz zawodów PZN 2013/14

Unknown | 27.4.13 | 8 komentarze

Znamy projekt kalendarza Polskiego Związku Narciarskiego w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej na sezon letni 2013 oraz zimowy 2013/2014. Znajdują się w nim wszystkie konkursy międzynarodowe rozgrywane na terenie Polski oraz najważniejsze zawody krajowe. W dokumencie zaznaczono również największe imprezy międzynarodowe, czyli Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Uniwersjadę.


Najważniejszymi zawodami tego lata będzie konkurs FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle-Malince (2-3 sierpnia). W Polsce rozegrane zostaną konkursy FIS Cup w Szczyrku oraz Zakopanem. Mistrzostwa Polski będą miały dwie odsłony - pierwszą 1 września na normalnej skoczni w Szczyrku, a drugą tydzień później (7-8 września) na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Podobnie jak w ubiegłym roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle rozegrany zostanie cykl zawodów o Puchar Prezesa PZN.

Zimowy Puchar Świata zagości w Zakopanem w dniach 17-18 stycznia. Próbą generalną przed nim będą zawody FIS Cup (11-12 stycznia). Polska dwukrotnie będzie gospodarzem Pucharu Kontynentalnego w skokach - w Wiśle i Zakopanem oraz raz Pucharu Kontynentalnego w kombinacji - w Wiśle. Sezon zakończą Mistrzostwa Polski w Zakopanem lub w Wiśle (25-26 marca). Po raz dziesiąty przeprowadzony zostanie cykl zawodów LOTOS Cup w skokach i kombinacji - w projekcie kalendarza zaplanowano, że najlepsi młodzi sportowcy odwiedzą Szczyrk, Wisłę, Zakopane i Zagórz.

>> kliknij i pobierz kalendarz zawodów PZN w skokach i kombinacji norweskiej <<
Źródło: Alicja Kosman PZN

Kategorie: , ,


8 komentarzy:

 1. Ładnie zrobiony ten kalendarz .
  Szkoda, że znowu Zakopane troszkę późno bo 16 stego sierpnia sądziłam, ze może w tym roku na żywo coś zobaczę ale chyba znowu nic z tego :(

  OdpowiedzUsuń
 2. @Dona następnym razem złożymy wniosek do pana Siderka i reszty PZN, by dostosowali kalendarz do Twego urlopu. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. OOM w trakcie igrzysk olimpijskich. Dobre tyle że nasi juniorzy jak będą prezentowali poziom PŚ nie będą z tego powodu musieli odpuszczać zawodów. Bo nie wierzę w takie cuda że OOM będzie ważniejszy niż Soczi :P Oczywiście jeśli osiągną poziom startu na IO bo po ostatnim sezonie to takie pewne nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie zaciekawiła zmiana nazwy z Memoriał Olimpijczyków na Puchar Olimpijczyków? A co to, te same czy nowe zawody? Muszę to sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na stałe wypadł już puchar crunchips i doskonałego mleka. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ktoś zauważył na skijumping że nie ma mistrzostw UKS. Jakieś przeoczenie bo to przecież impreza rangi MP i chyba nie można jej tak pominąć.

  OdpowiedzUsuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA