Memoriał Olimpijczyków wygrywają Pałasz, Podżorski, Łokaj i Gruszka

Krwisty | 27.7.13 | 0 komentarze

Sobota minęła nam pod znakiem skoków narciarskich na skoczniach Skalite w Szczyrku. Rankiem rozegrany został bowiem V Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w Skokach Narciarskich na Igelicie. Po nim zawody FIS Cup.

Piękna, słoneczna, letnia aura  przywitała skoczków narciarskich na skoczni HS-77, na której rozgrywano Memoriał Olimpijczyków.

Dziewczęta
W kategorii dziewcząt nie miała sobie równych Magdalena Pałasz z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre. Magda uzyskała 224,8 punktu, a odległości jej skoków wynosiły odpowiednio 71 i 70,5 metra. Drugie miejsce należało do Czeszki Michaeli Rajnochovej z TJ Frenstat (64,5 i 63,5 m), a trzecia okazała się Joanna Szwab z klubo KS Chochołów (64,5 i 63 m). W kategorii startowało 8 zawodniczek.
Pełne wyniki

Junior B
Wśród chłopców w kategorii Junior B zwyciężył Łukasz Podżorski z klubu KS Wisła Ustronianka (71,5 i 73 m). Pokonał on zawodnika z LKS Poroniec Poronin Pawła Gut (71 i 70 m). Czech Damian Lasota z TJ Trinec był trzeci (68 i 71 m). W kategorii startowało 15 zawodników.

Junior C
Tutaj Szymon Łokaj nie miał sobie równych. Zawodnik SSR LZS Sokół Szczyrk uzyskał 69,5 i 70 metrów. Paweł Chyc z TS Wisła Zakopane odległościami pokonał Szymona (70 i 71 m), jednak dostał niższe noty za styl i ostatecznie był drugi. Najniższy stopień podium przypadł Jakubowi Juroszowi z KS Wisła Ustronianka (70 i 68,5 m). W kategorii startowało 22 zawodników.

Junior D
Skoczek z AZS Zakopane Mateusz Gruszka zwyciężył w tej kategorii (68,5 i 64,5 m).  Drugie miejsce przypadło jego koledze klubowemu Kacprowi  Stosel  (65,5 i 67 m). Najniższe miejsce podium zajął Turek Muhammed Ali Bedir (60,5 i 70,5 m). W kategorii startowało 15 zawodników.

Na Memoriale Olimpijczyków nie mogło oczywiście zabraknąć dawnych sportowców, olimpijczyków. Swoją obecnością  zawody zaszczyciły zasłużone gwiazdy zimowych dyscyplin (skoki, biegi, kombinacja norweska), a także prezes PZN Apoloniusz Tajner.