Archiwum strony

Richard Freitag kontuzjowany

Unknown | 13.10.13 | 1 komentarze

Tekst: Patrycja Długosz
W związku z doznaną kontuzją, Richard Freitag zmuszony będzie do dwumiesięcznej przerwy od treningów i startów w zawodach. Oznacza to, że nie zobaczymy go w początkowych konkursach nadchodzącego Pucharu Świata.

Powodem bólu lewej stopy, który od kilku tygodni doskwierał młodemu Niemcowi było jak się okazuje, pęknięcie kości śródstopia. Według lekarza niemieckiej kadry kontuzja nie wymaga leczenia chirurgicznego, jednak potrwa kilka tygodni zanim zawodnik odzyska sprawność. - Będziemy traktować uraz zachowawczo przez kilkutygodniowe unieruchomienie stopy za pomocą specjalnego buta. Jeśli proces gojenia będzie przebiegał prawidłowo, po około sześciu do ośmiu tygodni , Richard może powrócić do treningów – ogłosił doktor Mark Dorfmüller.

Sam zawodnik przyznaje, że powrót do formy na Igrzyska Olimpijskie jest dla niego priorytetem, jednak żałuje, że nie będzie mógł wystąpić w Klingenthal na rozpoczęcie sezonu zimowego. Również trener Werner Schuster zaznacza, że najważniejsze jest odzyskanie formy przez jego zawodnika. Zapewnia, że Freitag jest pod dobrą opieką i jeśli prognozy lekarzy się sprawdzą, niewykluczone, że skoczek pojawi się na Turnieju Czterech Skoczni.


Tekst: Patrycja Długosz / Źródło: skispringen.de

Kategorie: ,


1 komentarz:

  1. Szkoda :( Ale najważniejsze jest zdrowie ... Także powodzenia :)

    OdpowiedzUsuń

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA