Szczyrk - Biegun i Leja wyrywają Olimpiadę Młodzieży

Krwisty | 13.2.14 | 2 komentarze

Na skoczni normalnej HS-106 w Szczyrku Skalitem rozegrane zostały dzisiaj konkursy indywidualne i drużynowe w skokach narciarskich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Śląsk 2014". Złote medale wywalczyli: Krzysztof Biegun (Junior A), Krzysztof Leja (Junior B), drużyna SS-R LZS Sokół Szczyrk (Junior A) oraz reprezentacja województwa śląskiego (Junior B).

Wśród najlepszych Juniorów A różnice były minimalne, a wszystkie trofea powędrowały do byłych lub obecnych uczniów SMS Szczyrk. Złoty medal wywalczył mistrz Uniwersjady i zwycięzca Pucharu Świata w Klingenthal - Krzysztof Biegun z SS-R LZS Sokół Szczyrk (97,5 i 92 m). Drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka), który lądował na 95,5 i 92,5 metrze. Zniszczoł po pierwszej serii był dopiero szósty, ale najlepszy skok w finale zapewnił mu srebro. Tylko 0,5 punktu stracił do niego Sebastian Hebel z SS-R LZS Sokół Szczyrk, który pokonał kadrowiczów: Adama Rudę, Stanisława Bielę i Jakuba Wolnego.

W gronie Juniorów B triumfował reprezentant klubu AZS Zakopane i uczeń ZSMS Zakopane Krzysztof Leja (90,5 i 95 m). Srebro zdobył Łukasz Podżorski z KS Wisła Ustronianka, który prowadził po pierwszej serii, a ex aequo trzecie miejsce zajęli Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin) i Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra).

Konkurs drużynowy Juniorów A wygrała ekipa SS-R LZS Sokół Szczyrk: Sebastian Hebel, Konrad Janota i Krzysztof Biegun, która zgromadziła 19,5 punktu więcej niż reprezentacja województwa śląskiego (Kacper Kupczak, Mateusz Kojzar i Aleksander Zniszczoł). Skład podium uzupełnili skoczkowie w Małopolski: Michał Gut-Chowaniec, Damian Urbaś i Stanisław Biela.

Złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii Junior B powędrował do zawodników ze Śląska: Marka Matusznego, Łukasza Podżorskiego i Przemysława Kantyki. Drugie miejsce zajął AZS Zakopane (Krystian Kołodziej, Tymoteusz Urbaś i Krzysztof Leja), a trzecie skoczkowie z województwa małopolskiego: Maciej Łukaszczyk, Daniel Mąka i Paweł Gut.

Jutro rywalizacja przeniesie się na dużą skocznię w Wiśle Malince, gdzie o godzinie 10:00 przeprowadzone zostaną zawody indywidualne w skokach narciarskich.