Mistrzostwa Rosji: Wygrane Maksimoczkina i Awwakumowej

mipoc | 1.4.14 | 0 komentarze

W miniony weekend na kompleksie skoczni w Niżnym Tagile odbyły się Mistrzostwa Rosji w skokach narciarskich. Wśród panów dwukrotnie najlepszy był Michaił Maksimoczkin, a zawody pań wygrała Irina Awwakumowa.

Triumfatorowi konkursu panów zwycięstwo na średniej skoczni zapewniły skoki na odległość 102,5 i 93 m. Za nim uplasował się Ilmir Hazetdinow, który uzyskał 96,5 oraz 89 m. Na trzecim miejscu ex-aequo uplasowali się Anton Kaliniczenko (96,5 i 88 m) i Aleksiej Romaszow (92,5 i 92 m). Czołową piątkę zamknął Aleksiej Bujwolow, który doskoczył do 95 i 89 m.

Na dużym obiekcie Maksimoczkin triumfował, oddając skoki na odległość 134,5 oraz 122,5 m. Na drugiej pozycji uplasował się Denis Korniłow, który osiągnął 128,5 i 129,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Ilmir Hazetdinow - srebrny medalista z konkursu na skoczni normalnej wylądował na 130 i 122 m. Czwarty po skokach na odległość 126 i 122,5 m był Aleksiej Szuwalow. Za nim uplasował się Dimirtij Wasiljew - uzyskał on 128 i 115,5 m.

W zawodach pań triumf Awwakumowej zapewniły skoki na odległość 92,5 i 89 m. Kolejne miejsca na podium zajęły Aleksandra Kustowa (89 i 87 m) oraz Anastazja Gladyszewa (83 i 87 m).

źródło: berkutschi.com

Kategorie: , , , , , , ,