39. Mattenspringen Kottmar: Milos Kadlec, Melanie Haeckert i Tomas Friedrich tryumfują - fotorelacja

Aga Pająk | 2.6.14 | 0 komentarze

W miniony weekend na skoczniach w niemieckim Kottmar odbyły się 39. Międzynarodowe zawody w skokach narciarskich. Zawodnicy, jak i zawodniczki rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Tryumfowali m.in.: Milos Kadlec, Melanie Haeckert i Tomas Friedrich.

W kategorii seniorów tryumfował Milos Kadlec, który w swoich próbach uzyskał 55,5 i 55 metrów. Drugie miejsce zajął Patrick Kaiser (54,5 m i 51,5 m) z WSV Braunlage. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Soucek (53,5 m i 52 m).
Czwartą pozycję zajął Hubert Blaha (53 m i 51 m) z LSK Lomnice n.P. Czołową "5" zamknął młodszy z braci Kaiser - Maximilian, który w swoich próbach uzyskał 55 i 56 metrów.
Ósme miejsce zajął jedyny z Polaków - Krystian Gryczuk (50,5 m i 50 m).

Najlepszą kobietą okazała się być Melanie Haeckert, która dwukrotnie wylądowała na 51. metrze. Druga była Barbora Blazkova (49,5 m i 48 m). Skład "pudła" uzupełniła Lucienne Hoeppner (45,5 m i 45 m).
Dalej kolejno uplasowały się Michaela Rajnochova (45 m i 43,5 m) i Jana Mrakotova (44 m i 42,5 m).

Wśród juniorów zwyciężył Tomas Friedrich (50,5 m i 52,5 m). Na podium obok niego stanęli także Jan Michalek (51,5 m i 52 m) oraz Dominik Hahn (48 m i 49 m).
Julius Herrmann (48,5 m i 46 m) był czwarty, a Maximilian Guth (45 m i 46,5 m) piąty.

Kategorię 17/18 latków zdominował Frantisek Holik, który dwa razy lądował na 56. metrze. Drugie miejsce, ze stratą ponad 17 punktów, zajął Viktor Polasek (55 m i 51,5 m). Trzecia pozycja przypadła Maximilianowi Piater (54 m i 50 m) z SC Willingen.