Roman Koudelka mistrzem Czech - fotorelacja

Aga Pająk | 19.7.14 | 0 komentarze

Dziś na skoczni K90 w czeskim Libercu odbyły się Mistrzostwa tego kraju w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W zawodach udział wziął także reprezentant Polski.

Mistrzowski tytuł wywalczył Roman Koudelka, który w swoich próbach uzyskał 99 i 99,5 metra. Drugie miejsce zajął Jakub Janda (95 m i 97 m), a skład podium uzupełnił Martin Cikl (95 m i 94 m).
Tuż za podium sklasyfikowany został Jan Matura (94 m i 91,5 m). Dalej kolejno uplasowali się Lukas Hlava (95 m i 91,5 m), Cestmir Kozisek (86 m i 95 m), Tomas Portyk (98 m i 99,5 m) i Vit Hacek (95 m i 96 m). Dziewiąty był Vojtech Stursa (88 m i 100 m), a czołową "10" zamknął Filip Sakala (88,5 m i 99 m).
W zawodach wystartował także Krystian Gryczuk (87,5 m i 80,5 m), który ostatecznie zajął 21. pozycję.

21. Krystian Gryczuk (87,5 m i 80,5 m)

Oprócz Mistrzostw odbyły się także narodowe zawody RKZ. Wśród juniorów wygrał Tomas Portyk, przed Vojtechem Stursą i Filipem Sakalą.

10. Lukas Kantor (76 m i 71 m)

W kategorii kobiet najlepsza okazała się być Michaela Dolezelova (91,5 m i 91 m). Na podium stanęły także Barbora Blazkova (87 m i 84 m) i Karolina Indrackova (79 m i 82 m).

1. Michaela Dolezelova (91,5 m i 91 m)
2. Barbora Blazkova (87 m i 84 m)
3. Karolina Indrackova (79 m i 82 m)
4. Jana Mrakotova (77 m i 80 m)
5. Veronika Ptackova (78,5 m i 75 m)
6. Michaela Rajnochova (72 m i 78 m)

Wśród zawodników urodzonych w 1999 roku i młodszych równych sobie nie miał David Zemek (88,5 m i 84 m). Drugi był Robert Szymeczek (74 m i 82 m), a trzeci Lukas Kubena (78,5 m i 78 m).