Archiwum strony

MŚ Weteranów Villach: Andreas Goldberger i Martin Koch tryumfują

Aga Pająk | 21.9.14 | 1 komentarze

W minionych dniach w Villach odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów. Zawodnicy, jak i zawodniczki rywalizowali na skoczniach K30, K60 i K90.

18.09.2014 r., K30

W kategorii zawodników w wieku 80-84 lat wystartował jedynie urodzony w 1933 roku Richard Diess. 81-letni mężczyzna w swoich próbach uzyskał 24 i 23 metry.

Najlepszą kobietą okazała się być Mirja Geh (23,5 m i 23,5 m). Druga była Steffi Weixler (24 m i 22,5 m), a trzecia Lisi Nowak (22 m i 23 m).

Tryumfowali także: Oldrich Nejedlo, Markus Radmayr, Martin Wiegele, Pietro Nielsson, Jan Pavlica, Vladimir Ulianov, Sindre Helland, Reino Vaara i Martti Lamminpaeae.

19.09.2014 r., K60

Drugi mistrzowski tytuł wywalczyła Mirja Geh (36 m i 32 m), która wyprzedziła Steffi Weixler (35,5 m i 32,5 m) o 4,5 punktu.

Andreas Goldberger nie miał sobie równych w kategorii mężczyzn w wieku 40-44 lat. Ten utytułowany skoczek w swoich próbach dwukrotnie lądował na 63 metrze. Drugie miejsce ex-aequo zajęli Andi Stranz (56 m i 54 m) i Tanieli Niemi (55 m i 55 m), którzy stracili do tryumfatora 47,34 punktu.

Mistrzowskie tytuły wywalczyli także: Richard Diess, Martti Lamminpaeae, Klaus Guenther, Anton Zapf, Stein Arne Hoel, Gerard Balanche, Ole Andreas Skatvedt, Christian Schmitzberger, Martin Peer i Peter Zeisl.

20.09.2014 r., K90

Kolejny mistrzowski tytuł w kategorii 40-44 latków wywalczył Andreas Goldberger, który w swoich próbach uzyskał 98 i 92 metry. Na podium obok niego stanęli Taneli Niemi (81 m i 86 m) i Kalle Uusitalo (83 m i 85 m).

Martin Koch (95 m i 90 m) okazał się być najlepszy wśród zawodników w wieku 30-34 lat. Drugi był Uros Peterka ((87,5 m i 89 m), a trzeci Milan Zivic (84 m i 90 m).

20.09.2014 r., K60

Drużynowo tryumfowali Finowie w składzie: Aato Lamminpaeae, Erkki Ahtiainen, Taneli Niemi i Pasi Huttnen. Drugie miejsce zajęli Niemcy (Anton Zapf, Franz Enderling, Henrik Vogel i Oliver Boehme), a trzecie Norwegowie (Haugen Thorbjoern, Knut Bjerke, Ole Andreas Skatvedt i Joakim Helland).

źrodło: villacheralpenarena.at

Kategorie: , , , , , ,