Archiwum strony

Mistrzostwa Czech w Libercu: Hlava i Vancura tryumfują

Aga Pająk | 19.7.15 | 0 komentarze

Dziś na skoczni Jested w Libercu rywalizowano o tytuł letniego mistrza Czech. W kategorii mężczyzn tryumfował Lukas Hlava. Wśród juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Tomas Vancura.

Lukas Hlava w swoich próbach uzyskał 103,5 i 96,5 metrów, czym zapewnił sobie zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Roman Koudelka (94,5 m i 102 m). Trzecią notę uzyskali Jakub Janda (97,5 m i 96,5 m) i Tomas Vancura (100,5 m i 96 m). Czołową "5" zamknął Viktor Polasek (98,5 m i 95 m).

Najlepszym juniorem okazał się być Tomas Vancura (100,5 m i 96 m). Były kombinator norweski wyprzedził Viktora Polaska (98,5 m i 95 m) i Frantiska Holika (97 m i 91,5 m).

Oprócz zawodów o mistrzowskie tytuły, odbyły się narodowe zawody RKZ. W rywalizacji kobiet wygrała Zdena Pesatova (84,5 m i 85,5 m), przed Barborą Blazkovą (82 m i 90 m) i Martą Krepelkovą (69,5 m i 72,5 m).
Matej Cejchan (94,5 m i 97 m) zdominował kategorię urodzonych w latach 2000-2001, wyprzedzając drugiego Roberta Supolę (82,5 m i 86,5 m) o 68,5 punktu. Trzecią notę uzyskał Lukas Kubena (81,5 m i 82,5 m).

źródło: informacja własna

Kategorie: , , , ,