FIS Cup w Kuopio: Altenburger wygrywa w drugim konkursie, Adam Ruda na podium

Unknown | 21.8.15 | 0 komentarze

Drugi konkurs z cyklu FIS Cup w Kuopio wygrał Florian Altenburger przed Adamem Rudą i Andrazem Pograjcem.

Austriak w swoich próbach lądował na 120,5 m i 124,5 m, przy czym jego drugi skok był najdłuższym w konkursie. Tuż za nim uplasował się Adam Ruda, który po locie na 121,5 m, prowadził po pierwszej serii w klasyfikacji zawodów. W drugiej rundzie jednak 117,5 m nie wystarczyło do utrzymania pierwszej lokaty.
Na najniższym stopniu podium ze skokami na 119 i 116 m stanął Andraz Pograjc. Przemysław Kantyka, który po skoku na 116,5 m w pierwszej serii był zawodnikiem z piątym rezultatem, w drugiej lądował o 3 mety dalej i awansował o jedno oczko.
Piąte miejsce zaś zajął Danny Queck (114,5 i 119,5 m) a szóste Cestmir Kozisek (118,5 i 113,5 m).  "Szczęśliwą siódemkę" zamknął Tim Fuchs, który poszybował na 113 i 117 m.

Jedynym Polskim zawodnikiem, który nie zakwalifikował się do konkursu głównego, był Stanisław Biela (46. miejsce / 93,5 m).