Archiwum strony

Grand Prix Wisła 2015 - wspomnień czar (mega relacja foto-video)

Unknown | 5.8.15 | 0 komentarze

Za nami są już emocje związane z występami najlepszych skoczków świata na naszej ojczystej ziemi. Letnia Grand Prix w Wiśle przeszła po raz kolejny do historii. Jak zapamiętamy ten czas? Na pewno miło, pod znakiem dominacji naszych, polskich skoczków.Drużynowo nie daliśmy szans przeciwnikom, choć 42. punkty przewagi nad  drugimi na podium Niemcami przysparzało nam sporo emocji. A w konkursie indywidualnym? Dopiero euforia i ciarki na plecach! Kubacki wygrywa, Żyła drugi, Stoch piąty, dwa oczka niżej Kłusek. W trzydziestce jeszcze trzech Polaków! Czego chcieć więcej? Całego podium dla nas? Wszystkich w pierwszej dziesiątce? Można chcieć, ale to co było zaspokaja w zupełności apetyty większości polskich kibiców.


Jednak czas spędzony w Wiśle, to nie tylko uczta skokowa na Malince. To otwarcie kompleksu małych skoczni w Wiśle Centrum, to emocjonujący konkurs dzieciaków, to cudowne wręczanie nagród na placu w centrum miasta, w obecności ministra sportu.  Ktoś miał siły i ochotę zobaczyć wręczanie koszulek startowych najlepszym  skoczkom świata? To też miało  miejsce  tradycyjnie w centrum Wisły.


Rzesze chętnych zgromadził także halowy trening otwarty polskiej kadry skoczków. Dla rozjaśnienia sytuacji z nowymi przepisami dotyczącymi kombinezonów zorganizowano dla dziennikarzy wykład, który prowadziła kompetentnie Agnieszka Baczkowska. By nie było nudno, publikę zabawiali wspaniali prowadzący. Na małych skoczniach i ceremoniach na placu niezastąpiony Krzysztof Głombowicz. Na Malince Krzysztof Klepczyński wraz z zawsze kwieciście komentującym Tomaszem Zimochem. Interakcja między kibicami, a skoczkami, to też atut i tradycja skoczni im. Adama Małysza.


Kibice tuż przez barierkę mogą dotknąć zawodnika, przybić przysłowiową piątkę, poprosić o zdjęcie czy autograf. Nawet pogoda stanęła na wysokości zadania. Było pięknie,ciepło i słonecznie. Ktoś zarzuci temu wpisowi, że to laurka i wymienione same superlatywy. Otóż nie do końca. Było kilka minusów. To drobne, czasem większe techniczne szczegóły, o których na bieżąco informowaliśmy organizatorów, a z perspektywy czasu i w porównaniu z zeszłymi latami, będziemy jeszcze dawać im sygnały. Bo nigdy nie jest tak, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Zawsze można lepiej, więcej, szybciej, dalej... jak w sporcie, tak i w życiu.Jesteśmy przekonani, że większość kibiców przybyłych na tę imprezę nie zawiodła się. W szczególności, mając na uwadze stracone konkursy w Zakopanem.
Zakopane zawiodło, Beskidy udźwignęły ciężar. Oby tak dalej i do zobaczenia na zimowych pucharach świata. Mamy nadzieję, że i w Tatrach i w Beskidach.

Zapraszamy na obszerną mega relację foto-video.
Wspomnijmy to jeszcze raz...


FIS GRAND PRIX WISŁA 2015 Otwarty trening kadry


FIS GRAND PRIX WISŁA 2015 Treningi przed kwalifikacjami


FIS GRAND PRIX WISŁA 2015 Rozdanie numerków startowych


Otwarcie skoczni Wisła Centrum 2015


Otwarcie skoczni Wisła Centrum 2015 Dekoracja


Dawid Kubacki po kwalifikacjach - Wisła 30.07.2015


Klemens Murańka po kwalifikacjach - Wisła 30.07.2015


Maciej Kot po kwalifikacjach - Wisła 30.07.2015


Piotr Żyła po konkursie drużynowym - Wisła 31.07.2015


Bartłomiej Kłusek po konkursie indywidualnym - Wisła 01.08.2015Jan Ziobro po konkursie indywidualnym - Wisła 01.08.2015


Łukasz Kruczek po konkursie indywidualnym - Wisła 01.08.2015


Maciej Kot po konkursie indywidualnym - Wisła 01.08.2015


Maciej Maciusiak po konkursie indywidualnym - Wisła 01.08.2015


Stefan Hula po konkursie indywidualnym - Wisła 01.08.2015


FIS GRAND PRIX WISŁA 2015 Agnieszka Baczkowska o nowych przepisach FIS


Ceremonia rozdania numerków startowych - Wisła 30.07.2015 - fot. J.Bachta

Pokazy slajdów

Foto: Granda


Foto: Patrycja DługoszFoto: Krwisty


Foto: Radosław Sarnik

Źródło: informacja własna/ tekst: Robert Osak / foto i filmy: Patrycja Długosz, Grzegorz Granica, Jakub Bachta, Radosław Sarnik, Robert Osak

Kategorie:


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA