LPK Pań w Oslo: Jahr wygrywa na Midtstubakken, cztery zwyciężczynie cyklu!

Unknown | 20.9.15 | 0 komentarze

Line Jahr zwyciężyła w niedzielnym konkursie na Midtstubakken w Oslo. Aż cztery zawodniczki staną na najwyższym stopniu podium całego cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań.

Doświadczona 31-letnia Norweżka po raz pierwszy w swojej karierze stanęła dziś na najwyższym stopniu podium zwyciężając w finałowym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. Jahr zapewniła sobie wygraną skokami na 93 m i 103 m i zebrała łączną notę 235.8 pkt. Po raz kolejny na podium stanęła wczorajsza triumfatorka, Maren Lundby, która dziś skoczyła 92 m i 100 m co dało jej drugą lokatę z wynikiem 226.2 pkt. Trzecie miejsce w serii finałowej zajęła Czeszka Zdena Pesatova z rezultatem 90,5 m i 93,5 m (195.3 pkt) i tym samym powtórzyła swoje osiągnięcie z tegorocznej zimowej edycji Pucharu Kontynentalnego w Falun.

Czwarte miejsce w niedzielnym konkursie zajęła Elena Runggaldier po skokach na 80,5 m oraz 100 m, a piąta była Julia Huber z wynikiem 89,5 m i 94,5 m. Dalej znalazły się dwie Japonki, Haruka Iwasa (88 i 92,5 m) oraz Kaede Narita (85,5 i 93,5 m). Na miejscu ósmym rywalizację zakończyła Sabrina Windmueller ze Szwajcarii (87,5 i 88,5 m), a dziewiąta była Kanadyjka Natalie Eilers (91,5 i 95 m). Jej koleżanka z reprezentacji Eleora Hamming, która po pierwszej serii zajmowała miejsce trzecie niestety nie utrzymała świetnej lokaty i zakończyła konkurs na miejscu dziesiątym (95 i 85,5 m).

Pełne wyniki konkursu

Był to czwarty i zarazem ostatni konkurs, z krótkiego Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. Dzisiejsze wyniki przesądziły o dość nietypowej sytuacji, bowiem na najwyższym stopniu podium cyklu staną aż cztery zawodniczki. Przed konkursami w Oslo mieliśmy dwie liderki, Emę Klinec i Sarę Takanashi, obie z dorobkiem 180 punktów. Skoczkinie te nie pojawiły się w Oslo, jednak utrzymały swoją lokatę z pierwszych konkursów, a dziś do posiadaczek tych 180 zwycięskich punktów dołączyły także Norweżki, Maren Lundby i Line Jahr, które dziś pod nieobecność pozostałych współtriumfatorek podzielą pierwszy stopień podium. Na miejscu piątym w klasyfikacji generalnej jest Elena Runggaldier, a szósta lokata należy do Danieli Harlambie.