Chiara Hoelzl letnią mistrzynią Austrii

Unknown | 25.10.15 | 0 komentarze

Chiara Hoelzl pokonała dziś w Villach swoje doświadczone koleżanki i wywalczyła krajowy tytuł letniej mistrzyni w skokach narciarskich na igelicie. Na podium stanęły także Jacqueline Seifriedsberger i Eva Pinkelnig.

Osiemnastoletnia Hoelzl, na skoczni normalnej Villacher Alpenarena K90 uzyskała odległości 94,5 m i 90,5 m i zebrała łączną notę 228.0 pkt. Zaledwie 0,2 punktu niższy wynik i drugie miejsce zdobyła Jacqueline Seifriedsberger, która skoczyła kolejno 93,5 m i 90,0 m. Brąz krajowego czempionatu wywalczyła Eva Pinkelnig z wynikiem 94,0 m i 83,5 m (206.7 pkt).

Czwarte miejsce należało do Elizabeth Raudaschl (85,5 i 81 m), piąta była Julia Huber (84 i 76,5 m), a szóstą lokatę wywalczyła Claudia Purker (80 i 73 m). W zawodach wzięło udział dziesięć zawodniczek, na starcie zawodów nie pojawiła się niestety Daniela Iraschko-Stolz.

Konkurs, tak samo jak w przypadku panów, rozgrywano z uwzględnieniem pomiarów wiatru i punktacji za belkę startową.