PK w Ga-Pa: Zwycięstwo Hofera, Kubacki na podium

Szychu | 10.1.16 | 2 komentarze

Dawid Kubacki (fot. Agnieszka Pająk)
Thomas Hofer z Austrii okazał się najlepszy podczas niedzielnego konkursu pucharu kontynentalnego, który odbył się w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Dobrze spisał się Dawid Kubacki, który zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił Tomas Vancura z Czech. Punkty zdobyło łącznie czterech reprezentantów Polski.

Młody Austriak skakał na odległości 133,5 m i 133 m, co pozwoliło mu zwyciężyć z minimalną przewagą nad Dawidem Kubackim, który do Austriaka stracił zaledwie 0,5 pkt. Polak w swoich próbach skoczył 129,5 i 133 m. Podium uzupełnił reprezentant Czech Tomas Vancura (134 i 132 m)

W drugiej serii oglądaliśmy łącznie czterech reprezentantów Polski. Ostatecznie na dwudziestym miejscu rywalizację ukończył Bartłomiej Kłusek, 21. był Krzysztof Miętus, a Przemysław Kantyka uplasował się na 26. pozycji. Punktów nie zdobyli dzisiaj Krzysztof Biegun (41. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (50. lokata) Warto dodać, że dzięki dobrym występom Dawid Kubacki wywalczył dla Polski dodatkowe miejsce na puchar świata w kolejnym periodzie.

Następne zawody w ramach pucharu kontynentalnego odbędą się 16-17 stycznia w Willingen.