PK w Brotterode: Wygrana Bartłomieja Kłuska, czterech Polaków w '10'!

mipoc | 27.2.16 | 0 komentarze

Ze znakomitej strony zaprezentowali się reprezentanci Polski podczas jednoseryjnego konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS117 w niemieckim Brotterode. W zawodach zwyciężył Bartłomiej Kłusek, który wylądował na 114. metrze, a oprócz niego w czołowej dziesiątce uplasowało się trzech innych Polaków. Drugie miejsce, po skoku na odległość 115,5 m, zajął Austriak Daniel Huber, a trzeci był zawodnik gospodarzy, Tim Heinrich (116,5 m).

Na czwartej pozycji znalazł się drugi z austriackich skoczków, Clemens Aigner. Lider klasyfikacji generalnej w niezbyt sprzyjających warunkach doskoczył do 108. metra. Kolejne dwie lokaty należały do reprezentantów Polski. Piąty Krzysztof Miętus poszybował na 114. metr, a szósty Klemens Murańka osiągnął 115 metrów.

Bardzo daleką próbą popisał się Joacim Oedegaard Bjoereng. Najlepszy zawodnik treningu uzyskał przy bardzo sprzyjających warunkach aż 123,5 m. Norweg nie ustał jednak swojej próby, przez co zajął on dziewiątą lokatę. Tuż za nim, ze 105-metrowym rezultatem, uplasował się Krzysztof Biegun. W czołowej dziesiątce znaleźli się również Niemiec  Pius Paschke (104 m) oraz Czech Cestmir Kozisek (106,5 m), którzy ex-aequo zajęli siódmą pozycję.

Punkty do klasyfikacji generalnej zdobył również Aleksander Zniszczoł. 21-latek uzyskał 109 metrów, co dało mu siedemnastą lokatę. Ponownie bardzo krótki skok oddał Adam Ruda, który zamknął stawkę zawodników.

Konkurs odbywał się w dość loteryjnych warunkach. Zawodnikom towarzyszy, wiejący ze zmienną siłą, mocny wiatr pod narty. Z tego powodu jury postanowiło odwołać drugą serię.

Kategorie: , , , , ,