Archiwum strony

Aleksander Arefiew nowym trenerem reprezentacji Rosji

Unknown | 15.4.16 | 0 komentarze

Dmitrij Wassiliew (fot. Agnieszka Pająk)
Rosyjscy skoczkowie sezon 2015/2016 zdecydowanie nie mogą zaliczyć do udanych. Słabe wyniki Rosjan na arenie międzynarodowej skłoniły Rosyjską Federację Narciarską do zmian w sztabie szkoleniowym. Z posadą trenera reprezentacji Rosji pożegnał się słoweński szkoleniowiec Matjaz Zupan, a jego następcą ma być Aleksander Arefiew.

Zupan objął reprezentację Rosji w sezonie 2014/2015. Jednak miniona zima pod wodzą słoweńskiego szkoleniowca była bardzo słaba. Najwyżej sklasyfikowanym rosyjskim skoczkiem w pucharze świata był Ilmir Hazetdinow, który zajął 54. miejsce. Punkty zdobywali także Jewgienij Klimow (56. miejsce w klasyfikacji generalnej), Denis Korniłow (62.) oraz Anton Kaliniczenko (71.). W pucharze narodów Rosjanie uplasowali się na odległej jedenastej pozycji z dorobkiem zaledwie 109 punktów. To skłoniło Rosyjską Federację Narciarską do podjęcia decyzji nieprzedłużaniu kontraktu z Zupanem.

Nowym trenerem reprezentacji Rosji w skokach narciarskich ma zostać Aleksander Arefiew. Warto dodać, że przed przyjściem Zupana to właśnie Arefiew był szkoleniowcem rosyjskiej kadry, jednak zrezygnował ze swojej posady po sezonie 2013/2014. Od sezonu 2016/2017 wróci na dawniej obejmowane stanowisko.

Swoją opinię o nowym szkoleniowcu wyraził szef rosyjskiego związku Dmitrij Dubrowskij:
- Arefiew ze swoim autorytetem oraz posiadaną wiedzą jest w stanie objąć naszą reprezentację. Już wcześniej współpracował z tą ekipą, były zarówno sukcesy jak i porażki. Wierzymy, że będzie w stanie rozwiązać problemy, z którymi boryka się nasza drużyna skoczków. Związek uznał, że wśród grona wielu znakomitych trenerów to właśnie Arefiew będzie najlepszym wyborem - stwierdził prezes rosyjskiego związku.

Oficjalnie wybór nowego trenera musi potwierdzić prezydium Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji, co ma nastąpić podczas najbliższego posiedzenia. Jednak wszystko wskazuje na to, że to właśnie Arefiew obejmie reprezentację.

Do grona faworytów, którzy mieliby objąć rosyjską kadrę skoczków, był wymieniany Łukasz Kruczek, jednak w zaistniałej sytuacji szanse polskiego szkoleniowca są znikome.

Źródło: tramplin.perm.ru/skijumpingrus.ru

Kategorie: , ,


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA