Archiwum strony

Rusza kolejna edycja konkursu wiedzy o skokach narciarskich

Krwisty | 23.5.16 | 0 komentarze

Rusza kolejna edycja konkursu wiedzy o skokach narciarskich. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu oraz pytania konkursowe.



HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ POLSKICH SKOKÓW NARCIARSKICH EDYCJA 2016 „POLSCY TRENERZY SKOKÓW” KONKURS POD PATRONATEM POLSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO



I. Organizatorzy
1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, Pierwszy Oficjalny Fan Klub Kamila Stocha Proszowice, Stowarzyszenie „Siatkarze dla Hospicjum” Szczecin.
2. Współpraca: Trenerzy i zawodnicy, redaktorzy sportowi.

II. Patronat 
1.Patronat honorowy i merytoryczny – Polski Związek Narciarski.
2. Patronat medialny – portale internetowe: - www.smsszczyrk.pl - www.pzn.pl - www.skijumping.pl - www.winterszus.pl - www.kamilstoch.net - www.skoki24.pl - www.siatkarzedlahospicjum.pl

III. Cele konkursu 
1.Podtrzymanie zainteresowania skokami narciarskimi także w miesiącach, w których nie odbywają się zawody.
2. Lepsze poznanie historii i współczesności polskich skoków narciarskich, w tym sylwetek poszczególnych trenerów polskiej kadry narodowej oraz trenerów klubowych.
3. Popularyzacja skoków narciarskich wśród młodzieży szkolnej oraz studentów.

IV. Zasady uczestnictwa 
1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół oraz dla studentów. Uczestnictwo w konkursie następuje po przysłaniu na adres mailowy: skokinarciarskie2014@gmail.com wypełnionej karty odpowiedzi z metryczką uczestnika.
2. W konkursie nie mogą uczestniczyć uczniowie SMS w Szczyrku.

V. Przebieg konkursu
1. Konkurs odbywa się „na odległość”, przez Internet, w terminie: od 22 do 31 maja 2016 r.
2. Pytania konkursowe z podziałem na kategorie, zostaną opublikowane do dnia 22 maja 2016 r.
3. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach: - kategoria „Junior” uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów; - kategoria „Student” uczniowie szkół średnich oraz studenci.
4. Punktacja – za prawidłową odpowiedź uczestnik otrzyma odpowiednio od 1 do 3 punktów. Przy każdym pytaniu podana jest maksymalna możliwa do uzyskania liczba punktów.
5. Do dnia 31 maja 2016 r. należy odesłać wypełnioną kartę odpowiedzi. Do dnia 20 czerwca 2016 r. na portalach internetowych wyszczególnionych w punkcie II.2. zostaną opublikowane wyniki konkursu w postaci listy zawierającej nick uczestnika oraz liczbę uzyskanych punktów.

VI. Nagrody 
1.Dziesięć biletów na Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich w Wiśle w dniach 22-23 lipca 2016 r., po pięć dla każdej kategorii wiekowej.
2. Dwadzieścia książek na temat historii i współczesności polskich skoków narciarskich.
3. Dwadzieścia unikatowych dyplomów – za zajęcie miejsc od 1. do 10. w każdej kategorii wiekowej.
4. Materiały reklamowe i pamiątki związane z polskimi skokami narciarskimi, w tym autografy skoczków.
5. Inne atrakcyjne nagrody przekazane organizatorom w czasie trwania konkursu. Nagrody laureatom zostaną wysłane pocztą. Istnieje możliwość odbioru nagród również podczas LGP w Wiśle.

VII. Komisja 
1. Komisję konkursową tworzą trenerzy i pracownicy merytoryczni SMS w Szczyrku. Przewodniczącym Komisji jest Dyrektor SMS w Szczyrku.
2. W przypadku zbyt dużej liczby równorzędnych prawidłowych odpowiedzi, organizatorzy zastrzegają prawo do przeprowadzenia dodatkowego etapu konkursu, w formie „dogrywki”, w terminie do 20 czerwca 2016 r. Pytania w dogrywce zostaną przesłane wyłącznie osobom uczestniczącym w tym etapie konkursu.
3. Ewentualne kwestie sporne ostatecznie rozstrzyga Komisja, która podejmuje decyzje kolegialnie.

VIII. Pozostałe warunki i zasady ogólne 
1. Uczestnicy konkursu w metryczce karty odpowiedzi zobowiązani są wypełnić niezbędne pola, zawierające nick uczestnika, nazwę szkoły (uczelni) oraz miejscowość i województwo.
2. Laureaci konkursu otrzymają pocztą elektroniczną potwierdzenie uzyskanej liczby punktów, a także informację o przyznanej nagrodzie.
3. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do realizacji konkursu i wysyłki nagrody.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad konkursu w trakcie jego trwania. Informacja o ewentualnych zmianach będzie opublikowana w formie komunikatu na portalach wyszczególnionych w punkcie II.2. niniejszego Regulaminu.


PYTANIA KONKURSOWE

I. PYTANIA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW (za 1-2 pkt) 
1. Podaj imię i nazwisko klubowego trenera Dawida Kubackiego. Wskaż jeszcze trzech wychowanków tego trenera, którzy trafili do kadry narodowej w skokach narciarskich.
2. W jakich latach Janusz Fortecki był trenerem kadry narodowej? Z którym trenerem podczas swojej kariery ściśle współpracował Janusz Fortecki?
3. Jakim wyczynem, jako pierwszy polski skoczek, zapisał się w historii skoków narciarskich, Antoni Wieczorek?
4. Która skocznia w Beskidach została nazwana (między innymi) imieniem Antoniego Wieczorka? Jaki był jej punkt konstrukcyjny?
5. Trener Mieczysław Kozdruń czterokrotnie przygotowywał kadrę narodową do igrzysk olimpijskich. Wymień miejsca, w których odbywały się te igrzyska.
6. Wychowankowie którego trenera zdobyli od 1992r. ponad 400 medali (w tym medale mistrzostw Polski)?
7. Jak długo Łukasz Kruczek był trenerem polskiej kadry (łącznie z pełnioną funkcją asystenta trenera)? Podaj lata, miesiące i dni.
8. Podaj nazwiska trenerów polskiej kadry skoczków – obcokrajowców, a także lata pełnienia obowiązków pierwszego trenera lub asystenta.
9. Który z polskich trenerów był nieoficjalnym rekordzistą świata w długości skoku narciarskiego? Ile metrów skoczył, kiedy i na jakiej skoczni?
10. Wymień trenerów pracujących w SMS Szczyrk w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Wskaż spośród tej grupy trenerskiej byłych reprezentantów Polski w skokach lub kombinacji norweskiej.

II. PYTANIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW (za 1-3 pkt)

11. Prowadził treningi akrobatyczne z kadrą narodową skoczków, jednym z jego wychowanków był Jan Kawulok, dwuboista, późniejszy olimpijczyk. Podaj imię i nazwisko tego trenera kadry oraz wskaż największy sukces w jego karierze trenerskiej.
12. Wymień największe sukcesy trenerskie Janusza Forteckiego
13. Jaki nosi tytuł i o czym traktuje książka autorstwa Mieczysława Kozdrunia wydana w 1953 roku? 14. Ile razy startował na Igrzyskach Olimpijskich trener AZS Zakopane Kazimierz Długopolski i w jakiej konkurencji?
15. Podaj nazwiska trzech trenerów klubowych dziewcząt/kobiet uprawiających skoki narciarskie w Polsce.

III. PYTANIA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH I STUDENTÓW (za 1-3 pkt)
11. Trener z Zakopanego, pierwszy polski medalista zimowych igrzysk olimpijskich. Podaj jego nazwisko i wymień trzech skoczków narciarskich, których trenował w klubie.
12. Jaki był główny powód rezygnacji Janusza Forteckiego z funkcji trenera polskiej kadry narodowej?
13. Wymień kolejne etapy kariery trenerskiej obecnego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera.
14. Wymień kolejnych trenerów Łukasza Kruczka. Z którymi spośród nich współpracował później jako trener?
15. Trener Stefan Horngacher jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich w konkursach drużynowych. Podaj nazwiska dwóch skoczków austriackich, z którymi najczęściej Trener Horngacher zdobywał medale w drużynie.


Karta odpowiedzi TUTAJ



Źródło: Informacja własna

Kategorie:


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA