LGP w Hakubie: Takeuchi wygrywa konkurs, 23 miejsce Huli

Radosław Sarnik | 28.8.16 | 0 komentarze

Japończyk Taku Takeuchi zwyciężył w drugim konkursie cyklu Letniej Grand Prix odbywającym się w Hakubie. Reprezetant gospodarzy wyprzedził Norwegów - Joachima Hauera oraz Andersa Fannemela. Jedyny reprezentant Polski w drugiej serii, Stefan Hula zajął 23 miejsce.

Taku Takeuchi po pierwszej serii znajdował się na pozycji wicelidera po skoku na odległość 130 m. W drugiej serii Japończyk poszybował 3 metry bliżej, ale wystarczyło to do zwycięstwa z notą 242.2 pkt. Drugie miejsce zajął Joachim Hauer po skokach na odległości 126.5 oraz 128 m. Norweg do zwycięzcy stracił 2.7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął zwycięzca pierwszego konkursu, Anders Fannemel. Norweg po pierwszej serii znajdował się na ósmym miejscu (123 m), ale w drugiej serii oddał skok na odległość 132 metrów co pozwoliło mu się wspiąć na trzecie miejsce.

Za podium znalazł się kolejny Norweg, Daniel Andre Tande (126.5 i 125 m) oraz Japończyk Ryoyu Kobayashi (121.5 i 128 m). Ciśnienia nie wytrzymał niespodziewany lider po pierwszej serii Kevin Bickner. Amerykanin w drugim skoku osiągnął jedynie 118 m i spadła na siódme miejsce.

Jedynym reprezentantem Polski w drugiej serii był Stefan Hula. Zawodnik ze Szczyrku oddał skoki na odległość 120.5 i 114.5 m co dało ostatecznie 23 lokatę.
Poza czołową trzydziestką znaleźli się: Jan Ziobro (107 m; 77.3 pkt; 34 miejsce), Jakub Wolny (108 m; 76.9 pkt; 35 miejsce) oraz Andrzej Stękała (99.5 m; 61.4 pkt; 44 miejsce).

Wyniki konkursu

Kolejnym przystankiem cyklu będą zawody w rosyjskiej miejscowości Chaikovskiy, które odbędą się za dwa tygodnie.

Źródło: informacja własna + fis-ski.com