Archiwum strony

LPK w Kuopio: Riiber zwycięża w drugim konkursie, podium Krzysztofa Miętusa

Radosław Sarnik | 21.8.16 | 0 komentarze

Norweg Jarl Magnus Riiber odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w drugim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio. Kombinator norweski wyprzedził Włocha Alexa Insama, oraz naszego reprezentanta, Krzysztofa Miętusa.

Norweski zawodnik w obu seriach oddał najdłuższe skoki. W pierwszej serii skoczył 121.5, natomiast w drugim skoku Riiber uzyskał aż 129 m, co pozwoiło na uzyskanie noty 228.9 pkt i przewagi aż 19.2 pkt nad drugim zawodnikiem. Okazał się nim Włoch Alex Insam, który w swoich skokach uzyskał 120 i 122.5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Miętus, który lądował na 120.5 i 123.5 m i przegrał drugie miejsce o zaledwie 0.1 pkt.

Tuż za podium uplasował się kolejny nasz reprezentant, Jan Ziobro. Na zajęcie czwartej pozycji pozwoliły skoki na odległość 117 i 123 m (nota 208.5 pkt). Za Polakiem znaleźli się - Tilen Bartol (117 i 126 m, 202.2 pkt) oraz Vojtech Stursa (121 i 120 m, 198.9 pkt).

Na dziewiątym miejscu znalazł się Aleksander Zniszczoł (115 i 112.5 m, 191.2 pkt), a kolejne punkty do klasyfikacji LPK zdobył również Bartłomiej Kłusek (23 miejsce, 112.5 i 111 m, 175.8 pkt).

W pierwszej serii z rywalizacji odpadli: Przemysław Kantyka (31 miejsce - 108 m, 76.7 pkt) oraz Bartosz Czyż (56 miejsce - 84 m, 37.1 pkt).

Wyniki konkursu

Kolejne zawody LPK odbędą się już w przyszłym tygodniu (26 i 27 sierpnia) w czeskim Frenstacie.

Źródło: informacja własna + fis-ski.com