Mistrzostwa USA w Park City: Złote medale dla Rhoadsa i Jerome

Szychu | 1.8.16 | 0 komentarze

W miniony weekend, podczas gdy w Hinterzarten były rozgrywane zawody Letniej Grand Prix, czołówka skoczków amerykańskich walczyła o medale mistrzostw krajowych w Park City. Mistrzami zostali William Rhoads i Jessica Jerome. Zostały rozegrane również zawody z cyklu Springer Tournee.

W rywalizacji kobiet najwyższą notę uzyskała Kanadyjka Taylor Henrich, ale ponieważ medale mogą zdobywać jedynie zawodniczki z USA, reprezentantka Kanady medalu nie zdobyła. W takim wypadku ze złota mogła się cieszyć Jessica Jerome. Amerykanka zajęła miejsce za Henrich, uzyskując rezultaty 120,5 i 122 m. Srebro zdobyła Cara Larson, a brąz przypadł Logan Sankey.

W rywalizacji mężczyzn po złoto sięgnął William Rhoads. Amerykanin skakał na 132,5 i 132 m. Drugi był Kevin Bickner (133,5 i 130 m), a brąz zdobył Casey Larson (czwarty w całym konkursie) Rekordowy lot oddał Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes, który uzyskał 139,5 m, jednak nie ustał tego skoku i rywalizację ukończył na trzecim miejscu.

Na skoczni normalnej zostały rozegrane zawody w ramach Springer Tournee. W przypadku kobiet jak i mężczyzn mieliśmy rywalizację w dwóch kategoriach: do lat 20 oraz open.

W rywalizacji do lat 20 u kobiet najlepsza była Kanadyjka Natalie Eilers, która wyprzedziła Carę Larson i Natashę Bodnarchuk. W kategorii open triumf święciła Taylor Henrich przed Jessicą Jerome i Atsuko Tanaką.

W kategorii do lat 20 u mężczyzn walkę między sobą stoczyli bracia Lock z Wielkiej Brytanii. Ostatecznie tym lepszym okazał się Robert, który o 8 pkt. pokonał swojego brata Jake'a. Podium uzupełnił Amerykanin Decker Dean. W kategorii open najlepszy był Mackenzie Boyd-Clowes, który wyprzedził Kevina Bicknera i Williama Rhoadsa.

Już w przyszły weekend w Calgary (Kanada) odbędzie się kolejna edycja Springer Tournee.

Źródło: usanordic.org

Kategorie: , , , ,