Mistrzostwa Japonii w Hakubie: Takanashi i Takeuchi ze złotymi medalami

Szychu | 6.11.16 | 0 komentarze

Dzisiaj w Hakubie na skoczni olimpijskiej HS131 odbyły się się letnie mistrzostwa Japonii w skokach narciarskich. Złotym medalistą został Taku Takeuchi, a za nim uplasowali się Kento Sakuyama i Noriaki Kasai. W rywalizacji pań bezkonkurencyjna była Sara Takanashi.

Takeuchi uzyskał dzisiaj odległości 127,5 i 132,5 m, co pozwoliło mu na uzyskanie noty łącznej 242,8 pkt. Srebrny medal wywalczył Kento Sakuyama, który dzisiaj dwukrotnie lądował na 130 metrze i stracił do zwycięzcy 3,2 pkt. Podium uzupełnił Noriaki Kasai. Wicemistrz olimpijski z Soczi w swoich próbach uzyskał 129,5 i 131,5 m.

Tuż za podium znalazł się Yuken Iwasa, zwycięzca wczorajszego konkursu na normalnej skoczni w ramach Pucharu NBS. Czołową piątkę uzupełnił Ryoyu Kobayashi. Dopiero na siódmym miejscu uplasował się Daiki Ito.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU MĘŻCZYZN

W rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Sara Takanashi. Trzykrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli uzyskała dziś 130 i 125,5 m. Srebrna medalistka Yuki Ito (110,5 i 89,5 m) straciła do zwyciężczyni aż 115,5 pkt. Brąz wywalczyła Yuka Seto (90,5 i 107,5 m)