Archiwum strony

Finał Turnieju Trzech Sołectw

Krwisty | 21.8.11 | 0 komentarze

21 sierpnia 2011, 22:38

Stało się, Turniej Trzech Sołectw przeszedł do historii. W dniu dzisiejszym został rozegrany ostatni konkurs tego cyklu. Przy cudownej pogodzie,
wesołej muzyce lecącej z głośników, przy wtórze niedużej, kameralnej publiczności i donośnym głosie prowadzącego, najlepsi młodzi polscy skoczkowie rywalizowali niczym gladiatorzy. Walczyli, by wyłonić między sobą mistrzów, czempionów, zwycięzców.

O wczorajszych zmaganiach pisałem tutaj KLIKNIJ, a dzisiejsze konkursy zostały zdominowane przez następujących sportowców: Monikę Luber, Mateusza Gruszkę, Piotra Kudzię oraz Jakuba Jurosza.

Przyjrzyjmy się, łypnijmy, rzućmy okiem dokładniej na osiągnięte przez nich wyniki.

Dziewczęta

Zawody dzisiaj wygrała Monika Luber z PKS Olimpijczyk Gilowice (20 i 20,5 m), przeskakując Marcelinę Herzyk (18 i 18,5 m) oraz Katarzynę Pałasz (17 i 18 m).

Monika Luber, wygrała w klasyfikacji generalnej turnieju (1050,8 punktu). Drugie miejsce zajęła Marcelina Herzyk z KS Wisły Ustronianki (899,7 punktu), trzecie Kinga Rajda z SSR LKS Sokół Szczyrk (869,3 punktu).
Nie było wszak Magdaleny Pałasz, jednak pamiętajmy, że zaraz za Moniką w pierwszej edycji turnieju czaiła się Czeszka Klara Kubeckova. Wyprzedzała ona tym samym zawodniczkę Herzyk i Rajdę.
Jak to mówią: Absens carens – nieobecny traci. Nie przyjechała i tym samym nasze skoczkinie podzieliły podium między sobą. ;-)

Junior E2 (rocznik 2001 i młodsi)

Mateusz Gruszka z AZS Zakopane, zajął w dniu dzisiejszym pierwsze miejsce (20 i 19,5 m). Drugi był Marcin Ogórek (19,5 i 19,5 m), a trzeci Mateusz Małyjurek (19 i 20 m).

Cały turniej wygrał Marcin Ogórek z AZS Zakopane, (1045,1 punktu). Drugi Szymon Jojko z KS Wisła Ustronianka (1030,4 punktu), obaj na czerwcowym półmetku też prowadzili w swojej kategorii, jednak w odwrotnej kolejności. Trzeci był Mateusz Małyjurek, z Ustronianki (1029 punktów). Pokazując, że wcale nie jest małym Jurkiem, tylko walecznym dużym Mateuszem, brawo!;-)

Junior E1 (rocznik 2000)

Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra zwyciężył w południe dzięki dubletowi na odległość 29,5 metra. Drugi był Tomasz Pilch (29 i 29 m), trzeci Łukasz Stawowy (30 i 28,5 m).

Tomasz Pilch z KS Wisły Ustronianki wygrał turniej, gromadząc łącznie 971,6 punktu.
Na półmetku zawodów dwa miesiące temu wyprzedzał go nieznacznie, bo niecałe trzy punkty, Czech Krepc Ondrej. Skoro nasz sąsiad nie dojechał, to sam sobie zaszkodził.
Drugie miejsce wyskakał dla siebie Łukasz Stawowy (PKS Olimpijczyk Gilowice) - 944,2 punktu, a jako trzeci wcelował w podium Piotr Kudzia (929,6 punktu).

Junior D

Jakub Jurosz rządził w najstarszej kategorii wiekowej. Tu gladiatorzy walczyli na metry oscylujące blisko punktu HS skoczni. Reprezentant KS Wisły Ustronianki dwukrotnie lądował na 30,5 metrze, wyprzedził tym samym drugiego Kacpra Koniora (29 i 30 m) i trzeciego Pawła Twardosza (30 i 28,5 m).

Tak oto Jakub Jurosz bez kłopotu triumfował w klasyfikacji generalnej turnieju. Jurosz uzbierał 991,4 punktu. Rządził pod nieobecność Czecha Lukasa Kantora, który miał na półmetku cyklu przewagę nad Kubą wynoszącą 35,3 punktu. Szkoda, że Czesi nie dojechali, mielibyśmy bardziej zacięty bój, jak na międzynarodową imprezę przystało ma się rozumieć.
Drugie miejsce w turnieju wywalczył Kacper Konior z LKS Klimczok Bystra (955 punktów), a trzeci plac okupił Paweł Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice (946,6 punktu).

Po konkursach rozdano nagrody w postaci okazałych pucharów, dyplomów i uwaga: czapeczek z logo sponsora. Prezes Klimczoka pan Zbigniew Banet zaprosił uczestników do zdjęcia grupowego, a na zakończenie podziękował wszystkim przybyłym.

Dwie ciekawostki: Najmłodszy uczestnik był z rocznika 2005, a inny skoczek przybył do nas wprost z Warszawy.

Trzeba przyznać, że cały turniej jest dobrym pomysłem na wzbogacenie kalendarza zawodów krajowych dla dzieci. Nieoficjalnie chodzą pogłoski, że ten cykl będzie miał swoje odzwierciedlenie zimą. Pod jakim szyldem, tego jeszcze nie wiadomo.

Zachęcam do obejrzenia filmów i zdjęć, jakie tradycyjnie dla Was zrobiłem i sukcesywnie wgrywam.

Skocznia HS-19 FILM

Skocznia HS-31 FILM

Dekoracja - FILM

Przemówienie Zbigniewa Baneta i podziękowania od rodziców - FILM

FOTORELACJA

W celu zapoznania się z dokładnymi wynikami dzisiejszych zawodów i klasyfikacji generalnej zapraszam na stronę PZN TUTAJ

informacja: Robert Osak/ oraz strona PZN