Bjoergen niczym dynamit na 5 kilometrów, Kowalczyk piąta

Krwisty | 26.11.11 | 1 komentarze

Po wczorajszym słabszym biegu sprinterskim, dziś Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu na pięć kilometrów techniką dowolną, tracąc do zwyciężczyni 21,5 sekundy.

Bezapelacyjnie bieg wygrała Marit Bjoergen (z czasem 11.45,3), rewelacyjnie spisująca się w tym sezonie.
Norweżka do tej pory wygrała wszystkie trzy konkursy, podkreślając znaczącą przewagę nad rywalkami.
Za nią znalazły się Szwedka Charlotte Kalla (11,6 s straty)  i rodaczka zwyciężczyni Therese Johaug (12,9 s straty).

Pozostałe Polki zajęły odległe miejsca: Ewelina Marcisz 45., Sylwia Jaśkowiec 52., Paulina Maciuszek zajęła w Kuusamo 54. miejsce.

Cykl Ruka Triple jest dodatkowo bonusowany punktami. Na zwycięzcę czeka 200 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Klasyfikacja generalna PŚ (po 3 z 35 zawodów)