Georg Speath oraz Svenja Wurth triumfowali w Hinterzarten

CranberryZest | 17.9.12 | 0 komentarze

W miniony weekend w Hinterzarten na skoczni normalnej (HS 95) rozegrany konkurs wchodzący w cykl Pucharu Niemiec oraz Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich kobiet. Triumfatorami zawodów byli kolejno Georg Sparth oraz Svenja Wurth.

Zwycięzca konkursu Pucharu Niemiec Georg Speath uzyskał następujące odległości 102 oraz 99,5 m. Za nim uplasowali się Josef Lechner (98 oraz 100,5 m) oraz Tobias Loffler ze skokami na odległość 99,5 oraz 100 m. Za podium uplasowali  się ex aequo na czwartej pozycji Jan Maylander (97,5 oraz 99 m) oraz David Winkler (101,5 oraz 98,5 m). Szósty był Kevin Horlacher, który w obu seriach uzyskał 98,5 m.

10. Florian Horst (95 m ; 98 m) - 230,5 pkt

Na skoczni rywalizowali także juniorzy w dwóch kategoriach wiekowych do 16. oraz do 17. roku życia.
Wśród 16-latków triumfował Paul Winter -103,5 oraz 100 m. Za nim uplasowali się Jonathan Seigel, który w obu seriach uzyskał 101 m oraz Tim Fuchs - 98 oraz 99,5 m.
Spośród 17-latków najlepszy był Thomas Dufter uzyskując odpowiednio 96,5 oraz 99,5 m. Na drugiej pozycji znalazł się Domnik Maylander, który w pierwszej serii skoczył 93,5 m, w drugiej poprawiając się o 6 metrów. Trzecie miejsce zajął Olivier Kamienski z odległościami 94,5 oraz 96,5 m.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU SENIORÓW I JUNIORÓW

Na skoczni w Hinterzarten rozegrane zostały Mistrzostwa Niemiec w skokach narciarskich kobiet. Tytuł mistrzyni wywalczyła Svenja Wurth (95,5 oraz 99,5 m) wyprzedzając Ulrike Grassler, która uzyskała w swoich próbach odpowiednio 94,5 oraz 99,5 m oraz  Ramonę  Straub z rezultatami 94,5 oraz 97 m.

Wśród juniorek zwyciężyła Ramona Straub, która lądowała odpowiednio na 72,5 oraz 70,5 m. Drugie miejsce należało do Kathariny Althaus z wynikami 71,5 oraz 70 m. Na najniższym stopniu podium stanęła Veronika Zobel - 71 oraz 70 m.