Primoz Roglic kolarzem

Aga Pająk | 7.5.13 | 1 komentarze

fot: adria-mobil-cycling.com
Primoz Roglic - drużynowy mistrz i wicemistrz świata juniorów w skokach narciarskich postanowił zostać kolarzem. Brał on udział głównie w zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego oraz Pucharu FIS.

Wielu kibiców skoków narciarskich na pewno pamięta upadek tego młodego zawodnika w Planicy podczas pierwszego z treningów na tym obiekcie.

Słoweniec jest od niedawna reprezentantem klubu Adria Mobil. Wziął udział w kilku wyścigach, lecz bez większych sukcesów.
Zadebiutował podczas Pucharu Porec, który rozgrywany jest w okolicach tego miasta. Tryumfatorem okazał się być jego kolega z drużyny - Matej Mugerli, zaś sam Primoz sklasyfikowany został na 106. pozycji.
Settimana Internazionale Coppi e Bartali to drugi  wyścig w karierze Roglica. Wygrał Diego Ulissi. Primoz zajął 60. lokatę ze stratą 25:10 min do lidera.
Wziął on także w kilku innych zawodach, lecz zapewne ten wciąż młody mężczyzna będzie dążył do jak najlepszych wyników.

Czy skoczek zostanie drugim Lancem Armstrongiem czy Alberto Contadorem, oczywiście pod względem sukcesów, zobaczymy. Oczywiście, życzymy mu sukcesów oraz radości ze sportu, który uprawia.

źródło: adria-mobil-cycling.com + youtube.com + fis-ski.com