Hauer zwycięzcą Norges Cup i rekordzistą skoczni w Renie

Radosław Sarnik | 28.11.15 | 0 komentarze

Podczas, kiedy najlepsi skoczkowie świata bezskutecznie usiłowali zmagać się w Kuusamo z wiatrem, w Norwegii bez przeszkód przeprowadzono pierwsze zimowe zawody z cyklu Norges Cup. W Renie na skoczni HS-139 tryumfował Joachim Hauer, który wyprzedził Halvora Engera Graneruda oraz Espena Roee.

Zawody w Renie zainaugurowały coroczny cykl zawodów Norges Cup, dzięki któremu zaplecze norweskie może regularnie rywalizować i walczyć o promocje na zawody międzynarodowe. Jako, że cykl Pucharu Kontynentalnego nie został jeszcze zainaugurowana, obsada pierwszych zawodów w sezonie była silna. Wśród bezpośredniego zaplecza Pucharu Świata najlepszy okazał się Joachim Hauer, który w pierwszej serii osiągnął niesamowitą odległość 145 metrów, co jest nowym rekordem skoczni w Renie. W drugiej serii Hauer potwierdził swoją dominację po skoku na 131.5 metrów (263.8 pkt). Drugie miejsce przypadło Halvor Egner Granerudowi, który stracił do zwycięzcy 17.7 pkt (129.5 i 130.5 m), natomiast dosyć niespodziewanie na najniższym stopniu podium stanął Espen Roee który skoczył 126 oraz 130 metrów (238.4 pkt).

Tuż za podium znalazł się Fredrik Bjerkeengen (128 i 127 m; 237.1 pkt), piąte miejsce przypadło Tord Markussen Hammerowi (119 i 125.5 m; 219.7 pkt), a szóste miejsce zajął Joachim Odegard Bjoerengowi (118 i 125 m; 216 pkt).

Zawody w Renie były również pierwszym konkursem dla Phillipa Sjoeena, który wraca do skoków po przerwie spowodowanej odpoczynkiem mentalnym. Sjoeen zajął ósme miejsce po skokach na odległości 120.5 i 121, tracąc sporo punktów do najlepszych.