Archiwum strony

PŚ w Lillehammer: Drugi konkurs również na skoczni normalnej (Lista startowa)

Radosław Sarnik | 6.12.15 | 0 komentarze

Niedzielne popołudnie będzie kolejnym dniem zmagań skoczków w norweskim Lillehammer. Organizatorzy w porozumieniu z jury postanowili, że drugi konkurs, podobnie jak wczorajszy, odbędzie się na skoczni normalnej o rozmiarze HS-100.
Wczorajszy konkurs na dużej skoczni od rana był zagrożony poprzez silny wiatr. Przed południem podjęta została decyzja o przeniesieniu go na mniejszy obiekt. Wiatr dawał się we znaki skoczkom, jednak udało się rozegrać jedną serię konkursową, w której tryumfował Niemiec Severin Freund. Mimo że prognozy na dzisiaj zapowiadają słabszy wiatr, to organizatorzy postanowili podejść do sprawy ostrożnie i rozegrać drugi konkurs na skoczni normalnej.

Poza wczorajszym zwycięzcą, wśród faworytów będą Norwegowie, którzy dysponują liczną grupą zawodników mogących powalczyć o wysokie lokaty (Gangnes i Stjernen zameldowali się wczoraj na podium). Żądny rewanżu będzie Peter Prevc, który wczoraj skakał w niekorzystnych warunkach i zajął dopiero 11 lokatę. Jeśli chodzi o naszych reprezentantów drugi konkurs jest dobrą wiadomością dla Macieja Kota, który wczoraj był 18. Reszta naszych reprezentantów również powalczy o poprawienie wczorajszych rezultatów w gronie 67 zawodników, którzy dzisiaj stoczą bój o punkty Pucharu Świata.

Lista startowa kwalifikacji

Plan niedzieli - 6 grudnia 2015r:
13:30 - Kwalifikacje - HS-100
14:45 - Konkurs główny - HS-100

Żródło: informacja własna/fis-ski.com

Kategorie:


0 komentarze

Masz coś do powiedzenia? Napisz w kratce. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy napisanych przez internautów. Niestosowne komentarze będą usuwane. Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania w serwisie WinterSzus.pl. REGULAMIN KOMENTOWANIA