PŚ Pań Lillehammer - wygrywa Takanashi

Krwisty | 4.12.15 | 0 komentarze

Pierwsze zawody Pucharu Świata Kobiet, które odbyły się w norweskim Lillehammer na obiekcie HS-100 wygrała Japonka Sara Takanashi  uzyskując 95,5 i 97,5 metra.

Drugie miejsce przypadło Słowence Mai Vtic (101,5 i 93 m).  Trzecią pozycję wywalczyła Norweżka Maren Lunbdy (96 i 92 m).

Na czwartym miejscu znalazła się Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz. Kolejne trzy miejsca zajęły jej rodaczki: Chiara Hoelzl, Jacqueline Seifriedsberger i Eva Pinkelnig.

Jedyna Polka startująca w zawodach  Kinga Rajda zajęła 36. pozycję (78,5 m) i nie zakwalifikowała się do serii finałowej.